Birdy przedstawia nowy singiel. „Heartbreaker” już dostępny! 

Birdy wraca z nowym, rewelacyjnym singlem „Heartbreaker”. Piosenka jest następcą „Raincatchers” i drugą zapowiedzią z nadchodzącego albumu „Portraits”. Premiera płyty zaplanowana została 14 lipca 2023 roku.


 
„Heartbreaker” to kontynuacja muzycznego renesansu Birdy oraz jej kolejny alt-popowy hymn. W piosence wokalistka odchodzi od swoich zwyczajowych akustycznych klimatów i wkracza do świata pełnego wypolerowanej oraz błyszczącej estetyki alt-popu.
 
„Portraits” Birdy wykonuje skok w nieznane. Jej ponadczasowy styl pisania piosenek jest teraz nasycony świeżym, żywiołowym przypływem energii i pomysłowymi, nieszablonowymi rozwiązaniami produkcyjnymi. To brzmienie kreatywnej osoby, która wkracza w nowy świat i w porywający sposób odnajduje swój prawdziwy głos.
 
W 2023 roku Birdy wraca z nowym, studyjnym albumem. „Portraits” otwiera nowy rozdział i oznacza nowy artystyczny kierunek dla wokalistki, która osiągnęła niewiarygodnie dużo od czasu wydania imiennej debiutanckiej płyty. W wieku zaledwie 26 lat Birdy ugruntowała swoją pozycję jako jeden z czołowych brytyjskich talentów, a jej niesamowite osiągnięcia obejmują 3 albumy z top 5 i liczne platynowe i złote płyty, co oznacza sprzedaż ponad 8 milionów egzemplarzy na całym świecie. Ponadto jej muzyka pojawiła się na ścieżkach muzycznych produkcji takich gigantów, jak Pixar, Netflix czy Amazon. Oczywiście nie brajuje jej również na TikToku. W serwisach streamingowych Birdy przekroczyła 5 miliardów odsłuchów, gromadzą łącznie ponad 18 milionów followersów na wszystkich platformach.
 
Birdy pozostaje też przyciągającą tłumy artystką, której bogate, wielowarstwowe produkcje sceniczne sprawiły, że wyprzedała trzy kolejne noce w Sydney Opera House, zagrała dla ponad 10 tysięcy osób podczas dwóch wieczorów w londyńskim Eventim Apollo, a także zachwyciła licznych fanów podczas światowych tras koncertowych. Birdy była również gwiazdą wielu festiwali w Europie i Azji, z dumą występowała na festiwalu Glastonbury, zdobywając przy tym nominacje do nagród BRIT i Grammy.

Posłuchaj „Heartbreaker”