Nick Jonas i King nagrali teledysk do sensacyjnego hituZobacz klip do viralowego „Maan Meri Jaan (Afterlife)”

Indyjski gwiazdor King nawiązał współpracę z amerykańską ikoną popu, Nickiem Jonasem. Owocem kooperacji jest „Maan Meri Jaan (Afterlife)” – odświeżona wersja bijącego rekordy popularności viralowego hitu o tym samym tytule, której towarzyszy imponujący teledysk.

Słuchaj „Maan Meri Jaan (Afterlife)”

Romantyczna ballada, jaką jest „Maan Meri Jaan (Afterlife)”, łączy nastrojowe, kameralne syntezatory z energicznymi automatami perkusyjnymi oraz tradycyjnymi indyjskimi instrumentami, tworząc wysokiej klasy propozycję od dwóch największych artystów na globalnym popowym rynku.

Oryginalna wersja „Maan Meri Jaan” osiągnęła kosmiczną popularność, zdobywając szczyty na indyjskiej scenie muzycznej i nic nie wskazuje na to, by coś w tej materii miało się zmienić.

King i jego „Maan Meri Jaan” (numer pochodzący z trzeciej płyty artysty „Champagne Talk”) zapisał się w historii jako pierwszy niebollywoodzki popowy utwór indyjski, który trafił do zestawienia Spotify Daily Top Songs Chart, gdzie utrzymywał się przez 100 kolejnych dni, docierając do 25. pozycji. Piosenka znalazła się również na listach Spotify Daily Viral Charts m.in. w Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Hong Kongu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Utwór „Maan Meri Jaan (Afterlife)” – z napisanym przez Kinga podnoszącym na duchu, pełnym pasji tekstem – teraz wszedł na kolejny poziom z nowymi anglojęzycznymi zwrotkami i refrenem od Nicka Jonasa, który jest ich współautorem razem z Natanią Lalwani, Davidem Arkwrightem i Mirandą Glory.

W duchu oryginału i z szacunku dla indyjskiej sceny muzycznej, Nick zaśpiewał też kilka wersów w hindi na tle zgrabnej produkcji i w doskonałej harmonii z mocnym głosem Kinga.

Nagranie „Maan Meri Jaan (Afterlife)” z Nickiem Jonasem było emocjonującą podróżą. Nie możemy się doczekać, aż fani usłyszą mieszankę naszych stylów – skomentował King.

Moja miłość do Indii obejmuje współpracę z Kingiem przy jego wielkim hicie „Maan Meri Jaan”. To był wielki zaszczyt – dodał Nick Jonas.

„Maan Meri Jaan (Afterlife)” to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących popowych kooperacji roku. Nick Jonas wnosi cały swój wdzięk i urok do tego crossoverowego bangera. Wypatrujcie teledysku, w którym wystąpili zarówno King jak i Nick Jonas.

Określany mianem „rapera-performera-gawędziarza”, 27-letni King jest bijącym rekordy popularności indyjskim artystą z New Delhi. Rozgłos zdobył dzięki reality show MTV „Hustle”, w którym dotarł do finału. W 2020 roku wydał debiutancki album „THE CARNIVAL”, który zgromadził 150 milionów streamów i 250 milionów wyświetleń na YouTube.

Ostatnia płyta Kinga, „Champagne Talk” zawiera najróżniejsze dźwiękowe pejzaże, lawirując między hiphopowymi korzeniami artysty, bollywoodzkimi melodiami i popem.

Przekraczając i łącząc gatunki King odniósł bezprecedensowy sukces na indyjskiej scenie. Podczas gdy indyjskie listy przebojów są zdominowane przez bollywoodzkie gwiazdy z 10-15-letnim stażem, wyznaczający nowe trendy King osiągnął podobny sukces w niespełna 3 lata. I to bez machiny Bollywood. Tym samym udowodnił, że indyjska publiczność jest spragniona różnorodności i gotowa na nowego króla popu.

King niezaprzeczalnie umacnia swoją pozycję, pisząc wyjątkowe opowieści i znakomite melodie. Artysta przygotowuje się właśnie do trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, co oznacza, że jest na najlepszej drodze, by stać się globalnie rozpoznawalnym popowym gwiazdorem.

Nick Jonas, który od lat elektryzuje muzyczną scenę, występuje w kinowych przebojach i ma na koncie wiele udanych przedsięwzięć biznesowych, wciąż stawia nowe wyzwania zarówno sobie jak i popkulturze. Znanego z Jonas Brothers gwiazdora nie trzeba nikomu przedstawiać, szczególnie po comebacku grupy w 2019 roku z płytą „Happiness Begins”, wyprzedanymi koncertami i nominacją do Grammy.

Jednocześnie Nick ugruntował swoją pozycję jako dynamiczny solowy twórca, który z łatwością przekracza muzyczne granice. Z wydanego w 2014 roku imiennego, solowego album Nicka Jonasa pochodzą przeboje „Jealous” (potrójna platyna), „Chains” (podwójna platyna) i „Levels” (złoty). Jego następca, „Last Year Was Complicated” z 2016 roku, przyniósł hymn „Close” (feat. Tove Lo) i miliardy streamów. W 2016 roku nagrał nominowaną do Złotego Globu piosenkę „Home” do filmu „Fernando”, ponadto jako autor piosenek został doceniony prestiżową nagrodą Hal David Starlight Award od Songwriters Hall of Fame. W 2021 roku wydał kolejny solowy album „Spaceman” (Island Records).

W międzyczasie Jonas dał się poznać szerszej publiczności, występując w roli jurora w programie „The Voice” czy w filmach „Jumanji: Przygoda w dżungli”, „Paskudy. UglyDolls”, „Midway”, „Jumanji: Następny poziom” czy „Ruchomy chaos”. Można go będzie także zobaczyć na platformie Amazon u boku Glena Powella w komedii „Foreign Relations”.

Nick Jonas i jego bracia rozpoczęli rok 2023, odsłaniając gwiazdę na Hollywood Walk of Fame oraz zapowiadając szóstą płytę tria „The Album”, która ukaże się 12 maja 2023 roku.

Słuchaj „Maan Meri Jaan (Afterlife)”