WYJĄTKOWE KONCERTY DLA DZIECI Z OKAZJI DNIA DZIECKA W POLSKIM RADIU DZIECIOM I W PROGRAMIE DRUGIM POLSKIEGO RADIA ORAZ AUDYCJE SPECJALNE NA ANTENACH POLSKIEGO RADIA

Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszeć będzie można artystów doskonale znanych z anteny stacji, takich jak: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska,  Ala i Ola Tracz orazOlek Klembalski.Transmisja koncertu na antenie Polskiego Radia Dzieciom we wtorek 1 czerwca o godz. 17.00 oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej, Facebooku programu, a także na kanale YouTube Polskiego Radia Dzieciom.  Z kolei Program 2 Polskiego Radia zaprasza na koncert dla dzieci, w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie  pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem Waldemara Malickiego (fortepian). Transmisja wydarzenia o godz. 13.00 – na antenie, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki. 

 W Polskim Radiu Dzieciom już od 28 maja wielkie odliczanie do Dnia Dziecka, wywiady z Gwiazdami oraz wiele atrakcji! Stacja wyemituje wyjątkowy koncert, który jest prezentem z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich słuchaczy już 1 czerwca o godz. 17.00. Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska,  Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski przygotowali dla słuchaczy stacji piosenki doskonale znane z anteny Polskiego Radia Dzieciom, ale także piosenki premierowe. 

Ala Tracz laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 – zaprezentuje piosenki „Do słońca” i „I”ll be standing”, a wspólnie z siostrą Olą Tracz „Przed nami cały świat”. 

Eryk Waszczuk – także laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom – zaśpiewa przeboje: „Horyzont”, „Jak w niebie”, czy  „Gdy podasz mi dłoń”, które pochodzą z jego płyty „Start.Rec”. 

AniKa Dąbrowska – zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice Kids wykona utwory „Przyjaciółka”, „Do gwiazd”,  „Niewidzialna” oraz „Małe skrzydła”. 

Z kolei covery „Kiedyś” i „Your song” zaśpiewa Olek Klembaski – finalista najnowszej edycji programu The Voice Kids.

1 czerwca przez cały dzień na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie można słuchać o tym, co dzieciom najbardziej się podoba w byciu dzieckiem.

W tym wyjątkowym dniu Martyna Chuderska i Smok Adaś zapraszają na rodzinny „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00-10.00), w którym będą się działy rzeczy niezwykłe! Dzieci uruchomią zagadkową maszynę, z której wyskakiwać będą niespodzianki dla naszych Słuchaczy! Żeby wziąć udział w  zabawie wystarczy zadzwonić do studia i wypowiedzieć tajemnicze zaklęcie. Jeśli chcecie je poznać słuchajcie Polskiego Radia Dzieciom.

W „Muzycznych podróżach” (godz. 10.00-11.00) dzieci będą śpiewały dzieciom. Słuchacze poznają dziecięce gwiazdy estrady, dowiedzą się o dziecięcych latach Natalii Kukulskiej oraz wysłuchają rozmowy z chórzystami Chóru Agaty Steczkowskiej.

Z kolei prowadzący „Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 15.00-17.00) sprawdzi, jak obchodzony jest  Dzień Dziecka w Polsce i na świecie. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zabawie językowej, w której to zadaniem będzie powtórzenie zdania „Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom” w różnych językach, np. angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, japońskim i wielu innych. 

W „Jedynce dzieciom” (godz. 19.05 – 19.30) w Programie Pierwszym Polskiego Radia będzie można usłyszeć o Dniu Dziecka w Zamku Królewskim w Warszawie. Od 28 maja do 6 czerwca zostanie uruchomiona specjalna ścieżka zwiedzania dla dzieci na Trasie Królewskiej. Działania Zamku Królewskiego w Warszawie z okazji jubileuszu 50-lecia objęte są patronatem Polskiego Radia.

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na wyjątkowy koncert dla dzieci 1 czerwca o godz. 13.00. Wykonawcy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem  Waldemara Malickiego – fortepian i prowadzenie. 

W programie:

Dariusz Zboch„Vivaldiana” na motywach Czterech pór roku Antonio Vivaldiego 

(rewizja partii fortepianu: Kamil Pawłowski)

Alexander Tsfasman –Suita jazzowa na fortepian i orkiestrę 

(transkrypcja: Rustem Abyazov )

I. Płatki śniegu

II. Polka

 III. Walc liryczny

IV. Szybki bieg

Bernard Chmielarz – Mazur z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki

Dariusz Zboch – Clapton / Mozart

W najbliższą niedzielę 30 maja w „Zagadkowej niedzieli” (godz. 9.00-10.00)  w radiowej Trójce o atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych, m.in. przez Zamek Królewski w Warszawie oraz o dziecięcych marzeniach – czy zawsze się spełniają? opowie Katarzyna Stoparczyk. 

31 maja w „Trójce przed południem” (godz. 9.00-11.00) Gabi Andrychowicz zaprosi  na premiery kinowe dla dzieci i młodzieży.  1 czerwca jednym z tematów w audycji „Pora Na Trójkę” (godz. 6.00-9.00) będzie Dzień Dziecka. Z kolei kulturze dziecięcej i udziałowi dzieci i młodzieży w kulturze poświęcona będzie spora część audycji „Trójka przed południem” (godz. 9.00-11.00).

W „Trójce do Trzeciej” (godz. 11.00-15.00) usłyszeć będzie można m. in. o najmłodszym, bo 13-letnim profesjonalnym organiście, który gra w kościołach na mszach dla dorosłych, a następnie w  „Zapraszamy do Trójki” (godz.15.00-19.00) –rozmowa z dziećmi i ich opiekunami o bezpieczeństwie na drogach. 

Ponadto 1 czerwca, we wszystkich audycjach publicystycznych Trójki, będą pojawiać się najciekawsze fragmenty znanego i lubianego cyklu „Dzieci wiedzą lepiej” Katarzyny Stoparczyk.

 Także  Polskie Radio Chopin przygotowało dla swoich najmłodszych słuchaczy, z okazji ich święta, dwie audycje specjalne! 1 czerwca o godz. 15:00 Małgorzata Pęcińska zaprasza na program zatytułowany „Kocia muzyka”, natomiast o  godz. 21.00 wspólne słuchanie muzyki z Mariuszem Gradowskim, który specjalnie na tę okazję przygotował parę zabawnych kawałków i kilka rzeczy ciekawych. Będzie można też sprawdzić, jak komponował Chopin, kiedy był małym chłopcem.