NOWY SINGIEL BIBOBIT / OSIECKA!

Bibobit / Osiecka prezentują nowy singiel! Tym razem wybór zespołu padł na utwór „Zielono Mi”. Utworu można posłuchać tutaj:

Oddajmy głos zespołowi:

“Wydawało nam się, że ta wiosna będzie zdecydowanie łatwiejsza od poprzedniej i w pewnym sensie tak jest, ale nie dla wszystkich.  Kiedy w zeszłym roku po miesiącach spędzonych w domach, w ciszy, okazało się, że natura zaczęła odżywać – większość traktowała to jako zwiastun odrodzenia. Rzadkie gatunki zwiększyły swoje populacje, powietrze zyskało na jakości, a my zostaliśmy bacznymi obserwatorami tych procesów. Czekaliśmy tylko, aż wreszcie będziemy mogli bezpiecznie i rozsądnie wejść w symbiozę z tym zregenerowanym, po chorobie światem. Dziś, jako muzycy, czekamy nadal.

Nie ma jednak przypadków – cieszymy się, że w tej wersji “Zielono mi” postawiliśmy raczej na chilloutową harmonię w odróżnieniu od oryginału. Gdy powstawała, wydała nam się immanentna z podejściem do natury jakie miała Agnieszka Osiecka. Często w swoich opowieściach wspominała, że zieleń i przyroda mają na nią kojący wpływ. Dlatego my dzisiaj też chcemy zapalić wreszcie to zielone światło dla naszego środowiska – w każdym znaczeniu. Skoro wszyscy cytując “mamy się ku sobie” bardziej niż wcześniej – niech to “Zielono mi” będzie nadzieją na dobry scenariusz!”


Do tej pory zespół zaprezentował  cztery single zapowiadające płytę Bibobit/Osiecka, których pojawianie się tworzyło swoistą narrację do zmieniającej się społeczno – covidowej codzienności. “Dla nas ten materiał stał się idealnym komentarzem i paliwem na te trudne czasy”, dlatego postanowiliśmy dzielić się nim ze słuchaczami właśnie w takim kluczu.” Za każdym razem w nawiązaniu do zmieniającej się rzeczywistości. Bibobit/Osiecka to projekt, który swój początek miał na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w ramach festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Świetne przyjęcie spektaklu „Stan podgorączkowy” zaowocowało dołączeniem na stałe do repertuaru teatru, a przygotowana na tę okazję muzyka, w czasie pandemii, zyskała swoją studyjną odsłonę, która w tym roku  pojawi się na albumie. 


——-
BIBOBIT:


Żywa perkusja, bas, instrumenty klawiszowe, sekcja dęta i eklektyczny wokal–wszystko to znajdziemy w twórczości tego sekstetu. Największą miłością artystów pozostaje jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem. Charyzmatyczny frontman grupy, Daniel Moszczyński, za nadrzędne ma wolność i świadomość, co znajduje odzwierciedlenie w energetycznych, nieoczywistych aranżacjach ich utworów. Instrumentalne harmonie spotykają tu syntezatorowy vibe, a dbałość o brzmienie–niczymnieskrępowaną radość z muzykowania. Bibobit zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Hypnotic BrassEnsemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała sama Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „petardą energii o sile bomby termobarycznej”. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do koncertów w największych polskich miastach, na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival i Męskie Granie (jako zwycięzcy konkursu Męskie Granie Young).