Manifest NOCTI w „Pokaż mi miłość”

Trwa ofensywa nowości toruńskiego zespołu NOCTI. Muzycy, po świetnie przyjętych „Zerwanych Latawcach” prezentują kolejny wideoklip, tym razem do utworu „Pokaż mi miłość”. Przy okazji zapowiadają, że prace nad całą płytą są już na ukończeniu, co oznacza premierę debiutanckiego albumu na horyzoncie.

Wizytówką NOCTI są już poetyckie i niejednoznaczne teksty, tak również jest tym razem. Autor tekstu „Pokaż mi miłość”, wokalista zespołu, Michał Juszkiewicz tak opowiada o emocjach, które towarzyszyły mu podczas tworzenia:  Tekst „Pokaż mi miłość” powstał wcześniej a towarzyszyła mi wtedy złość. Paradoksalnie. Denerwowałem się, że żyję w kraju, w którym odmawia się ludziom prawa do miłości na własnych zasadach. To był już czas walki o prawa kobiet oraz dyskusji medialnej na ten temat. Nie mogłem tego pojąć, jak można odmawiać komukolwiek człowieczeństwa z powodu jego uczuć czy orientacji seksualnej. Pokaż mi miłość to ukryty pod płaszczykiem lekkiej piosenki przekaz.  Każdy, bez wyjątku ma prawo kochać tak jak i kogo chce. Sam teledysk również bardzo oddaje to, co chce przekazać nam zespół.

Jak już wspomnieliśmy, NOCTI, regularnie upublicznia nowe piosenki. Głównym powodem jest oczywiście bardzo pozytywna reakcja krytyków i fanów na te poprzednie. A jakie oni mają spostrzeżenia na ten temat?   Zdecydowanie, każdy kolejny singiel zatacza coraz szersze kręgi. Piosenki spotykały się z dobrym i pozytywnym odbiorem słuchaczy. Liczymy, że tak będzie i tym razem – odpowiadają zgodnie. Tak samo jest z ogrywaniem materiału na żywo – choć wiadomo jak wygląda sytuacja, to, także już w kontekście promocji pełnego materiału, zespół jest przygotowany. Tłumaczą: Jako zespół znający realia pracy na rynku muzycznym wiemy, że w formie należy być zawsze. Niby nie wiesz kiedy zadzwoni telefon z tą przełomową propozycją. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że nie jesteśmy gotowi. Jak mawia nasz basista oraz manager Zbych „do sukcesu nie ma windy tylko schody i ciężka praca”. W myśl tej sentencji ciężko pracujemy nad setem koncertowym, który będzie można zobaczyć, usłyszeć już wkrótce.

„Pokaż mi miłość” jest dostępny już na kanale YT NOCTI oraz wszystkich serwisach streamingowych. Warto też być na bieżąco z ich social media bo (możemy zdradzić), to nie ostatnie słowo zespołu w najbliższych tygodniach.

STRONA ZESPOŁU: http://nocti.pl/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/zespolnocti
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/zespolnocti/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCIjijJ9-4OyhL0TpxkYbQ0g