Mariusz Duda prezentuje kolejny singiel z nowego albumu „Claustrophobic Universe”. Premiera albumu na kasecie magnetofonowej!

Znany z Riverside i Lunatic Soul – Mariusz Duda, postanowił swój najnowszy solowy album wydać w dość kontrowersyjny sposób umieszczając nagrania najpierw w całości w sieci, a teraz wydając je jedynie na kasetach magnetofonowych. Na serwisie YT pojawiło się video do najnowszego singla „Escape Pod”, które można obejrzeć pod tym linkiem:  

„Escape Pod” jest chyba najlepszą wizytówką tego albumu – mówi Duda – i symbolem jego przesłania. Ucieczką od codzienności, która powoli zmienia się na lepsze, ale pozostawia jeszcze dużo do życzenia. 

Mariusz Duda w wersji solo postanowił tworzyć głównie albumy instrumentalne z minimalistyczną elektroniką. „Claustrophobic Universe” to druga część lockdownowej trylogii zapoczątkowanej ubiegłorocznym i nominowanym do Fryderyka „Lockdown Spaces”. Duda gra tutaj jedynie na syntezatorach, samplerach i automatach perkusyjnych.

„W Riverside pielęgnuję jeden styl muzyczny, w Lunatic Soul drugi. Kiedy w pandemii zacząłem trzeci projekt, postanowiłem, że nie będę się powtarzał. Jako Mariusz Duda chciałem odwołać się do moich początków muzycznych, a te nie są raczej związane z graniem na basie w Riverside, tylko z graniem na klawiszach, w wieku lat 16, i nagrywaniem własnych kaset z muzyką inspirowaną Tangerine Dream i Vangelisem. Do tego nawiązuję teraz, po latach, grając taki właśnie muzyczny styl i prezentując kasetę magnetofonową jako jedyny dostępny nośnik fizyczny.”

Już jutro dwa albumy solowe Mariusza ukażą się na kasetach magnetofonowych i można je nabyć pod poniższym linkiem:

https://mystic.pl/Mariusz-Duda-Lockdown-Trilogy-ccms-pol-59.html

Tu można zobaczyć wykonany przez Mariusza unboxing kaset magnetofonowych:

Za realizację materiału odpowiadają współpracujący przy albumach Riverside i Lunatic Soul Magda i Robert Srzedniccy, za szatę graficzną całości odpowiada niemiecki artysta ilustrator Hajo Muller.

„Claustrophobic Universe” w wersji cyfrowej dostępny jest już na Bandcampie artysty (https://mariuszduda.bandcamp.com), w serwisach streamingowych i na platformach cyfrowych.