Idziemy na solo! – wakacyjne warsztaty dla wokalistów i muzyków

Idziemy na solo!, to dziesięciodniowe warsztaty muzyczne, które odbędą się w lipcu tego roku w Gdańsku. Wydarzenie dedykowane jest wokalistom i instrumentalistom z całej Polski. Harmonogram obejmuje różnorodne wykłady, zajęcia grupowe i indywidualne, panele dyskusyjne, słuchowiska, jam session. W rolę wykładowców wcielą się m.in. Meek, oh why? i Maciej Gołyźniak.

Celem projektu jest poszerzenie świadomości i umiejętności muzyków na wielu płaszczyznach poprzez udział w szerokim wachlarzu zajęć: począwszy od emisji głosu, poprzez świadomość ciała, pisanie tekstów, kreowanie wizerunku, skończywszy na zajęciach fizjoterapeutycznych, aranżacyjnych, improwizacyjnych. W jaki sposób powstał pomysł takiej formy nauki. Pytamy organizatorki, Julitę Zielińską i Weronikę Sydow: Inicjatywa zaczęła się kreować w marcu zeszłego roku, kiedy w sercu lockdownu spotkałyśmy się i zaczęłyśmy marzyć. Bardzo dużo dyskutowałyśmy o warsztatach w Polsce, czego nam brakuje, co mogło być inaczej. W końcu stwierdziłyśmy, że musimy to zrobić, szybko i tak zadzwoniłyśmy do naszych znajomych muzyków, powiedzieli, że są bardzo chętni i stwierdziłyśmy, że ma to racje bytu. Zbiłyśmy piątki i wzięłyśmy się do pracy. Naszym głównym celem było stworzenie warsztatów, których w Polsce nie ma, wyróżniających się innowacyjnością i kompleksowością a zarazem takich, w których same byśmy chciały wziąć udział. Ta pierwsza, ubiegłoroczna edycja okazała się sukcesem. Tak relacjonują wydarzenie organizatorki: Jesteśmy bardzo dumne z rezultatów Warsztatów, tj. Koncertu finałowego, który został zarejestrowany w formie audio i wideo i opublikowany jako live sesje. Jesteśmy zachwycone pracą chłopaków – muzyków, którzy nie raz grali po 10 godzin dziennie, tylko aby dopiąć wszystkie utwory oraz z wykładowców, którzy dali z siebie maksimum na poszczególnych Warsztatach. Życzymy sobie tego również w tym roku a nawet więcej! Niech to płynie!

 Elementem wieńczącym warsztaty jest wspomniany właśnie koncert finałowy, na którym każdy z uczestników prezentuje powstały na próbach utwór autorski, co jest swoistą pamiątką, a czasami triggerem do powstania pięknych połączeń muzycznych.

Jakie są plany na obecną edycję, do której trwają zapisy: W tym roku postanowiłyśmy otworzyć również klasę instrumentalną, czego nie było w zeszłym roku. Uznałyśmy, ze jest to potrzebne, dlatego, że jest masa młodych muzyków, dla których taka praktyka – praca z różnymi wokalistami nad ich utworami – jest jeszcze czymś rzadkim. Dodatkowo został stworzony dla nich program, gdzie codziennie będą się odbywać dla nich zajęcia tematyczne z managementu, fizjoterapii, wokalu i wielu innych rzadko poruszanych na warsztatach dziedzin. Zapraszamy instrumentalistów, którzy w świetnym towarzystwie bardzo zdolnych muzyków, będą chcieli potworzyć i pograć, co aktualnie może być niepowtarzalną okazją – to idealne podsumowanie.

My również serdecznie zapraszamy na warsztaty oraz do sprawdzenia materiałów promocyjnych, w których można sprawdzić sylwetki wszystkich nauczycieli.

Linki do piosenek: 

https://www.youtube.com/watch?v=pygKYwIiwsU – Sara Kordowska – Kra krę mija

https://www.youtube.com/watch?v=763ARURJDgU – Paula Brzóska – See the light

https://www.youtube.com/watch?v=k34MGcGwFCU – Weronika Gajewska – Pokazówka

https://www.facebook.com/160542234734000/videos/843454652888113 – Karolina Wilgus – Tiki taki

https://www.facebook.com/160542234734000/videos/144133943716425 – Kacper Siekirka – Zwykły

Link do zeszłorocznej relacji: 

Link do Facebooka: 

https://www.facebook.com/warsztatyidziemynasolo

Link do Instagrama: 

https://www.instagram.com/idziemynasolo