Jessie Ware i polska reprezentacja na Kraków Live Festival 2018!

Jessie Ware dołącza do line-upu Kraków Live Festival 2018! Artystka wystąpi obok m.in. Kendricka Lamara, A$APa Rocky’ego, Martina Garrixa i Die Antwoord. Do składu dołączyło także sześciu polskich artystów!
Jessie Ware

Artystka zdobyła rozgłos dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Penate i wsparciu kultowego undergroundowego radia Rinse FM. Wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake’a czy Jamiego Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album: „Running” oraz „Wildest Moments” wzbudziły jednak sensację także poza kręgiem fanów nowego R’N’B i muzyki tanecznej. Debiutancki album „Devotion” potwierdził unikalny talent Brytyjki do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.

Drugi album w karierze Ware, „Tough Love”, to płyta będąca fuzją elektroniki, popu i klasycznego R&B, powstała w dużej mierze w Nowym Jorku pod okiem duetu producenckiego BenZell, który tworzą Two Inch Punch oraz znany ze współpracy z Katy Perry Benny Blanco. Przy komponowaniu piosenek tym razem wspomogli artystkę nie tylko znany z „Devotion” Dave Okumu, ale także m.in. Ed Sheeran i Miguel.

W październiku 2017 ukazał się trzeci album Jessie, „Glasshouse”, który promowały single „Midnight”, „Selfish Love” i „Alone”. Tym razem artystka mogła liczyć na wsparcie takich songwriterów i producentów jak Julia Michaels, Francis and the Lights, Cashmere Cat oraz ponownie Benny Blanco i Ed Sheeran. Wokalistka była w ciąży w trakcie nagrań. To właśnie dziecku oraz mężowi Jessie zadedykowała swój trzeci krążek.

 

Sokół

Wojtek Sokół jest jednym z najbardziej popularnych polskich twórców. Raper i przedsiębiorca, swoją działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 90 jako współzałożyciel grupy Zip Skład. Przez ponad dwie dekady obecności na scenie, nagrał osiem albumów i niezliczoną liczbę gościnnych zwrotek. Sokół założył także wytwórnię muzyczną i firmę odzieżową Prosto, a jego wkład w rozwój marki, której pozostaje dyrektorem artystycznym, został doceniony wyróżnieniem w rankingu top 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie 2015 roku. Sokół postrzegany jest jako jedna z najbardziej wpływowych osób w historii polskiego rapu. Jego wytwórnia wydała albumy uznane za przełomowe w swoim gatunku, jego płyty pokrywały się platyną i złotem, a niekonwencjonalne pomysły twórcze wypchnęły polską muzykę rap poza ramy gatunku.

Pod pseudonimem „Wal&Gura” prowadzi jednoosobowe studio zajmujące się projektowaniem graficznym, reżyserią i montażem filmów wideo. Wszechstronność mógł odziedziczyć po swoim prapradziadku Stanisławie Wyspiańskim, wybitnym polskim portreciście, projektancie i pisarzu.

Użyczył głosu kilku postaciom kreskówek, prowadził programy radiowe i telewizyjne oraz pisał felietony.

Po 20 latach działaności muzycznej z zespołami Zip Skład, WWO oraz w duetach z Pono i Marysią Starostą, pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem.

 

Daria Zawiałow

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę.

W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „AKysz”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Płyta okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach ( m.in. na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu, Męskim Graniu), a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy!

Daria Zawiałow wraz z producentem Michałem Kushem stworzyli również autorską wersję utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który w styczniu 2018 roku wspiął się na 1. miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego”.

Daria Zawiałow otrzymała również 2 nagrody „Fryderyk 2018” w kategoriach „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album roku alternatywa”.

 

KAMP!

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez siec, kontakt z fani podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów. W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu „KAMP!”. Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy debiutu. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

KAMP! swój drugi album pt. „Orneta” z dnia na dzień, pod koniec października 2015. Płyta nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo. Nikt nie był uprzywilejowany. „Orneta”, jak każdy następca debiutu – zwłaszcza takiego, który odniósł sukces – był oczekiwany i oceniany jeszcze przed pierwszym odsłuchem. To coś od czego nie uciekł żaden zespół. Nad drugą płytą pracowali od początku 2015 roku. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Efektem jest album różny od debiutu, wymagający skupienia i podążający w innym kierunku, niż przebojowy, wręcz popowy debiut. „Orneta” to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w wypadku KAMP! nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów.

Latem 2014 KAMP! wydali materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym.

W 2017 muzycy pracowali nad muzyką z cenionym producentem Bartoszem Dziedzicem, czego efektem są dwa utwory – „Deny” i „Turn My Back On You”

Są autorami remiksów m.in. dla Brodki, Dawida Podsiadły i hymnu Męskiego Grania 2017.

Obecnie kończą pracę nad trzecim wydawnictwem, którego premiera przewidziana jest na wrzesień 2018. Płyta powstaje w warszawskim studiu zespołu, a za jej miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń, pracujący w ostatnich latach z Taconafide, Pro8l3mem czy Żabsonem.

 

Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo to duet elektroniczny, który na co dzień tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Po serii świetnie przyjętych koncertów w całej Polsce, w grudniu ubiegłego roku wydali drugi album „Orell”. Połączenie ciepłych analogowych bitów, energetycznych live actów i niepowtarzalnego głosu Igora urzeka, a koncerty w największych miastach wyprzedają się w kilka dni.

Na Kraków Live Festival postanowili poszerzyć skład o trąbkę, saksofon i gitarę, co z pewnością zaowocuje niesamowitą dawką energii.

 

Mery Spolsky

MERY SPOLSKY to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda MERY SPOLSKY to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie.

Pierwszy singiel oraz videoklip MERY SPOLSKY pt. „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i w obecnej chwili ma już ponad milion wyświetleń na YT. Trzy miesiące później premierę miał drugi singiel i videoklip pt. „Alarm”, natomiast 15 września 2017 roku nakładem Kayaxu ukazał się pierwszy album MERY SPOLSKY zatytułowany „Miło Było Pana Poznać”. Kolejny singiel pt. „Liczydło”, miał swoją premierę 8 marca br. Debiut MERY został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.

Do tej pory MERY można było zobaczyć podczas wielu przeglądów i festiwali m.in. FMT w Szczecinie oraz Targów Muzycznych CJG w Warszawie, Spring Break’u w Poznaniu, a także Open’erze (Alter Stage), Orange Warsaw Festival (Warsaw Stage), United Islands of Prague oraz jako support IMANY podczas jej halowych koncertów w Warszawie i Poznaniu. MERY ma też na koncie pierwszą samodzielną trasę koncertową.

 

Jan – Rapowanie

Jan Rapowanie rocznik ‘98. Nowa szkoła krakowskiego luzu, która wywołała spore zamieszanie w rapowym i nie tylko środowisku muzycznym. O Janka zabiegały różne wytwórnie, propsy nadlatywały z wielu stron, ale ostatecznie zdecydował się na SB Maffiję. Jako kolejny z uczestników SB Startera zaczął prezentować swoje kawałki na kanale SB robiąc wszystkim duże nadzieje na przyszłość i coraz częściej wymieniany jest jako “next best”.

W 2016 roku ukazał się “Notabene Mixtape”, który zwrócił uwagę na olbrzymi, naturalny potencjał, który siedzi w tym chłopaku. 9 numerów pełnych szczeniackiej nonszalancji i wyluzowanego flow, szybko znalazło wielu fanów.

W 2018 światło dzienne ujrzał album– NOCNA ZMjANA na bitach NOCNEGO.

Janek ma na koncie współpracę z Białasem, VNMem, Smolastym, Gedzem, Szpakiem, Kobikiem i wieloma innymi. W jednej z koncertowych relacji, czytamy: “Ten młody chłopak ma przed sobą świetlaną przyszłość w polskim rapie i jeżeli trafi na odpowiednich ludzi niedługo cała Polska o nim usłyszy”.

REGULAR TICKETS dostępne w ALTERSKLEPIE oraz w eBilet.

Sprzedaż od 19.02.2018 do 7.08.2018 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

karnet 2-dniowy – 379 PLN
karnet 2-dniowy + pole namiotowe – 439 PLN

bilet jednodniowy – 219 PLN