Monika Wierzbicka „Szostri”: Nowoczesność spotyka język mazurski

„Szostri” to drugi singiel zapowiadający płytę „Dusa” będący jednocześnie mazurską meandryczną opowieścią o sile sióstr. Nie tylko w dawnym świecie.
Nowoczesny świat muzyki elektro spotyka się z dziedzictwem kulturowym – ginącą mową dawnych Mazurek i Mazurów. Monika Wierzbicka, znana z takich zespołów, jak Ha-Dwa-O!, Analog i Żywiołak, pisze swoje pieśni zainspirowana mazurskimi nagraniami z lat 50. XX wieku. Razem z tłumaczem, Piotrem Szatkowskim oraz partnerami, współwydawcą i przyjaciółmi płyty wierzą, że mowa autochtonów Mazur nie zginie całkowicie. A dzięki fuzji z produkcją muzyczną Rafała Benedeka wypłynie na szerokie wody i cieszyć będzie nie tylko miłośników Krainy Tysiąca Jezior.

Album „Dusa” powstaje pod Patronatem Burmistrza Miasta Giżycka, Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu, Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego, Urzędu Miasta Ruciane-Nida, Związku Artystów Wykonawców STOART, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz we współpracy ze współwydawcą Muzeum Budownictwa Ludowego – Parkiem Etnograficznym w Olsztynku.

Singiel w serwisach cyfrowych:
https://emuzeme.ffm.to/monikawierzbickaszostri
Więcej muzycznych nowości e-muzyka i emuze.me znajdziesz na playliście emuze.me Discovery: 
https://open.spotify.com/playlist/0zQsD7aEwFxAA0LfAN8d72