Premiera singla zespołu NaVi „Zawesze Ty”

Pod koniec września 2023 roku planowane jest wydanie nowej płyty zespołu NaVi. Płyty specjalnej. Jej pierwszą zapowiedzią jest singiel „Zawsze ty”, w którym słyszymy gościnnie głos Soni Stochmiałek, jeszcze niedawno stałej wokalistki grupy.

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Premiera singla:  21 lipca 2023 r.

Jubileusz czas zacząć…

Zaplanowana na wczesną jesień płyta „Wszystkiemu wbrew”, piąta w karierze zespołu NaVi i czwarta wydawana przy współudziale Polskiego Radia, ma specjalny charakter. W tym roku mija trzydzieści lat od kiedy leader NaVi, gitarzysta Paweł Poszytek po raz pierwszy zaistniał na zawodowej scenie z zespołem RADIO 24.

W związku z taką okazją Poszytek zaprosił do nagrania kolejnej płyty swego obecnego składu czworo wokalistów, którzy w różnych momentach istnienia NaVi spełniali się przy mikrofonie, czy to w studiu, czy na koncertach grupy. Wszyscy łatwo się zgodzili uhonorować jubileusz leadera.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest utwór „Zawsze ty”, w którym słyszymy głos Soni Stochmiałek, która występowała z zespołem NaVi zupełnie niedawno.

„Zawsze ty” nie jest może piosenką najbardziej charakterystyczną w repertuarze NaVi, ale Przemek Kuczyński, perkusista zespołu i autor (muzyka oraz słowa) tego kawałka postawił tym razem na wakacyjną lekkość, która świetnie się wpisuje w pogodę za oknem. Prawdziwy charakter NaVi to na pewno zadziorne solo gitarowe Wiktora Tatarka, który oprócz tego gościnnego udziału w nagraniu, wziął również udział w produkcji całej płyty razem z muzykami grupy: Pawłem Poszytkiem i Przemkiem Kuczyńskim oraz z Michałem Grymuzą.

„Zawsze ty” jest pierwszą odsłoną jubileuszu artystycznego Pawła Poszytka, ale przed premierą płyty „Wszystkiemu wbrew” zaplanowaną na koniec września usłyszymy jeszcze inne utwory i pozostałych, zaproszonych do nagrania tej płyty wokalistów, by przekonać się, jak szeroki wachlarz możliwości demonstruje grupa NaVi.

Smartlink: https://bfan.link/zawsze-ty