MIŁOŚĆ – WIĘCEJ GRZECHÓW NIE PAMIĘTAM… PREMIERA ALBUMU „PSIA MAĆ” DOMINIKI BARABAS!

okładka albumu „Psia Mać” [front] / Berta Cebrat

Płyta „Psia Mać” to bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. Krążek jest wielkim powrotem Dominiki po 6 latach ciszy wydawniczej.
 
SŁUCHAJ ALBUMU „PSIA MAĆ” W STREMIE: https://ffm.to/DominikaBarabasPsiaMac
 
“Psia mać” to podróż po temacie wielokrotnie już ogrywanym – bo miłości – jednak tutaj słyszymy o relacji trudnej, przemocowej, z poliamoryzmem w tle… ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo dojrzewała oczekując na swoją premierę – nie jest łatwo dzielić się ciężką treścią w sposób przystępny, co się jednak finalnie udało i to efektownie. Muzyczną ucztę fenomenalnie dopełnia szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat.

Album jest zaskakująco nowoczesny w brzmieniach, jak na artystkę wyrosłą z matecznika piosenki literackiej. Niech więc odbiorców nie zwiedzie dotychczasowa kariera Dominiki – “Psia Mać” jest świeża, nie nudzi się, a każdy utwór otwiera nową, barwną historię, do której chce się wracać wciąż i wciąż.
 
W nagraniach uczestniczyli znakomici muzycy, m.in.: Adam LemańczykWojciech FamielecTomasz BoruchPaweł HarańczykJan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.
 
KUP ALBUM „PSIA MAĆ”: https://allegrolokalnie.pl/oferta/dominika-barabas-psia-mac-cd?fbclid=IwAR0qiuaWfFx3VCUj7eum8GwAPlZJ6hFVEXpaml4GXgaUf-CjpgVh5C0ibGA
 
TELEDYSKI (single promujące płytę “Psia Mać”)

BIO – DOMINIKA BARABAS

Dominika Barabas – kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka.
 
W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy – „Cień”, „Zbiór porannych bzdur”, „Rustykalny Cyrk”, “Psia Mać” – oraz szereg kompilacji płytowych (m.in. „Muzyka Czterech Stron Świata”, „Mistrzowie polskiej piosenki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Ballady i niuanse”, „Między ciszą a ciszą”, „W stronę Krainy Łagodności, Vol.1”) i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami polskiej sceny muzycznej.
 
Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.
 
Artystka zagrała dziesiątki koncertów, zaznaczyła także swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak: SoundEdit Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Męskie Granie, Spring Break, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego „Alchemia Światła”, a także przewodnicząca Zarządu Sekcji B – Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej – Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, oraz organizatorką Songwriting Camp ZAiKS.
 
SOCIAL MEDIA
https://www.facebook.com/barabasofficial/
https://www.instagram.com/dominika_barabas/
https://barabas.com.pl/