Alec Benjamin wydaje „Paper Crown”

Alec Benjamin, cieszący się sporym uznaniem wokalista i autor piosenek, przedstawia nową wersję uwielbianego przez fanów utworu „Paper Crown”.

Posłuchaj „Paper Crown”

Oryginalna wersja piosenki „Paper Crown” pojawiła się oryginalnie na mixtapie „Narrated For You” w 2018 roku. „Billboard” pisał o numerze, że jest „nasycony nostalgią”, a „Teen Vogue” przyznał, że może „oczarować do utraty zmysłów„. Od tego czasu „Paper Crown” to faworyt miłośników talentu Aleca Benjamina, którzy regularnie domagają się piosenki na koncertach.

Alec niedawno wydał mandaryńską wersję swojego singla „Shadow Of Mine” z płyty „(Un)Commentary”. W chińskiej interpretacji z Benjaminem zaśpiewała Duan Aojuan a numer przemianowano na „Ying Zi Dui Shou (Shadow Of Mine)” . Niedługim czasie ukaże się pełna, wykonana po mandaryńsku wersja albumu „(Un)Commentary”.

Longplay „(Un)Commentary” oryginalnie miał premierę w kwietniu 2022 roku i spotkał się z powszechnym uznaniem krytyków oraz fanów. – Alec opanował sztukę przekształcania codziennych sercowych rozterek w przekonujące popowe piosenki – napisał recenzent „PAPER”. Dziennikarz „TIME’a” nazwał natomiast Benjamin’a „popowym gawędziarzem kolejnego pokolenia„.

Na imponujący dorobek artysty składa się ponad 8 miliardów streamów, 12 milionów followersów w social mediach i zasięg ponad 70 milionów jeśli chodzi o playlisty, a także 1,4 miliarda odsłon na YouTube. Wśród jego największych przebojów należy wymienić „Let Me Down Slowly” (potrójna platyna), „Water Fountain” (platyna) i „Oh My God” (złoto).

Zobacz na YT

Alec niedawno ukończył trasę po Ameryce Północnej, w ramach której zadebiutował na festiwalu Coachella. Przez nadchodzące miesiące Benjamin występować będzie w Azji, Australii i Ameryce Południowej w ramach „The (Un)Commentary World Tour”.