Już jest drugi album Rudimental We The Generation. Sukces singla Lay It All On Me z Edem Sheeranem

Rudimental - We The Generation_S

Wreszcie jest! Drugi album brytyjskiej grupy Rudimental, której kapitalny koncert mogliśmy podziwiać podczas Kraków Live Festival, właśnie trafił do sprzedaży. Wydawnictwo nosi tytuł „We The Generation” i promuje go nagrany z Edem Sheeranem singiel „Lay It All On Me”.

 

Tytuł drugiej płyty grupy jest trawestacją preambuły do amerykańskiej konstytucji. Amir Amor, Piers Agget, Kesi Dryden i DJ Locksmith, czyli muzycy Rudimental, nagrali na „We The Generation” 14 piosenek. Ci, którzy lubią posiadać wersje deluxe płyt swoich ulubionych artystów, dostali w prezencie jeszcze cztery kompozycje : „Treading On Water (feat. Sinead Harnett)”, „Run (feat. Will Heard)”, „Breath (feat. Lianne La Havas)” i „System (feat.Max Romeo, Earl 16 & Spee)”.

 

Najnowszym singlem promującym album jest piosenka „Lay It All On Me” nagrana z gościnnym udziałem Eda Sheerana, prywatnie wielkiego fana zespołu. Utwór w Stanach Zjednoczonych cieszy się niezwykle ciepłym przyjęciem. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z miejsca został dodany na playlisty wszystkich najważniejszych rozgłośni radiowych. Zaledwie jednego dnia został odwtorzony w serwisach streamingowych prawie 250 000 razy!

 

„Lay It All On Me” można odsłuchać tutaj: https://play.spotify.com/album/1y0RFUarlCvyRn2RtARnB2.

 

Rudimental przed premierą albumu ujawnili cztery utwory: I Will For Love”, „Never Let You Go”, „Rumour Mill” oraz wspomnianą „Lay It All On Me”. Anglicy zaprosili do nagrań gości. W utworach słychać między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental – „Home”, Ellę Eyre, w „Too Cool”. W „Needn’t Speak” pojawia się wokal Lianne La Havas, zaś „New Day” ozdobił wspaniałym głosem nieżyjący już niestety Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie wielki artysta nagrał w swoim życiu.

Zawartość muzyczna „We The Generation” to świeże spojrzenie na współczesną muzykę taneczną, pełną dynamiki i radości oraz naturalnego, ciepłego, głębokiego brzmienia, które wzięło się z wykorzystania prawdziwych instrumentów, nie tylko sampli i loopów. Silnie zakorzenionej w najlepszej tradycji, w tym soulowej i funkowej.

 

O tym, że nowe piosenki Rudimental świetnie sprawdzają się na żywo, polscy fani mogli już przekonać się podczas koncertu Brytyjczyków na Kraków Live Festival i będą mogli ponownie. Rudimental zaprezentuje się bowiem 14 listopada 2015 roku na warszawskim Towarze.

 

Lista utworów na płycie „We The Generation”:

 1. I Will For Love (feat. Will Heard)
 2. Never Let You Go (feat. Foy Vance)
 3. We The Generation (feat. Mahalia)
 4. Love Ain’t Just A Word
 5. Rumour Mill (feat. Anne-Marie & Will Heard)
 6. Common Emotion (feat. MNEK)
 7. Go Far (feat. Will Heard)
 8. Foreign World (feat. Anne-Marie)
 9. Too Cool (feat. Ella Eyre)
 10. Bloodstream
 11. All That Love
 12. Needn’t Speak (feat. Lianne La Havas)
 13. Lay It All On Me
 14. New Day (feat. Bobby Womack)

 

Bonusy na wersji deluxe:

 1. Treading On Water (feat. Sinead Harnett)
 2. Run (feat. Will Heard)
 3. Breath (feat. Lianne La Havas)
 4. System (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee)

 

Przypomnijmy, że debiutancka płyta Rudimental, „Home”, zdobyła szczyt notowania w Wielkiej Brytanii, zaś w Polsce pokryła się złotem. Pochodzący z niej numer „Waiting All Night” z udziałem Elli Eyre zawędrował na pierwsze miejsce listy singli i był wielkim przebojem również w naszym kraju!