„Mów co chcesz” – dokument 
Małgorzaty Maszkiewicz o L.U.C-u już w sieci!

Na MaxFloRecTV 29.09 trafił pierwszy film dokumentalny. „Mów co chcesz” to obraz, który powstawał podczas koncertu z okazji 11-lecia twórczości artysty. Gościnnie
na ekranie pojawiają się m.in.: Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Wienio, Natalia Grosiak i Buka. Wypadek L.U.C-a pokrzyżował plany realizacyjne. To wideo nie jest zwykłym making offem. Dlaczego?

 

– To był przełomowy i najtrudniejszy moment mojego życia. Starałem się uśmiechać i robić swoje, choć po kolei sypało mi się w życiu prawie wszystko – mówi L.U.C o czasie,
w którym powstawał film.

 

Początkowo „Mów co chcesz” miało być tylko realizowanym przez Małgorzatę Maszkiewicz making offem uroczystego koncertu z okazji 11-lecia działalności artystycznej Łukasza „L.U.C-a” Rostkowskiego. Laureat m.in. Paszportów Polityki, Yacha i Mateusza Trójki grał wówczas na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we wrocławskim Capitolu. Przypadkowo nagrane wypowiedzi i lawina niespodziewanych zdarzeń, w tym niebezpieczny wypadek głównego bohatera, zmieniły tor montażu.

 

Jak to ujmuje sam L.U.C, „przewrotność i mistycyzm sytuacji zainspirowały Małgorzatę Maszkiewicz do opowiedzenia pewnej historii”. Autorka nie mogła nakręcić dodatkowych ujęć. Musiała reżyserować „na stole montażowym”. – Ten film to dla mnie montażowy eksperyment. Mam świadomość jego niedoskonałości, ponieważ zrobiłam go właściwie z materiałów, które nie miały scenariusza. One miały być tylko luźną dokumentacją – mówi Maszkiewicz. – Wierzę jednak, że ta opowieść o pokonywaniu przeciwności losu była warta podjęcia tej próby – dodaje.

 

„Mów co chcesz” to nie tylko portret szalonego, niezłomnego artysty z twórczym ADHD.
To oparty na faktach artystyczny dokument o kreowaniu rzeczywistości. – Cała ta sytuacja ma tyle płaszczyzn, przewrotności (także dosłownych) oraz wątków, ile szczątków mózgu ludzkość traci koło piątku – komentuje L.U.C. – To chyba także film o lekcji pokory i dystansu do naszych perfekcyjnych jak retuszowane modelki planów. A przy okazji niezwykła pamiątka, za którą dziękuję Gosi. Mam nadzieję, że ten dokument mimo wszystko nastroi do pozytywnego myślenia, ale przede wszystkim uświadomi siłę naszych myśli i słów.

 

Jeśli chcecie zobaczyć, jak L.U.C igra z losem, tworzy spektakl na wielu płaszczyznach,
a przy tym nieświadomie przepowiada własne wypadki – musicie zobaczyć ten dokument!

 

Oprac. Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Źródło: Małgorzata Maszkiewicz & L.U.C – mat. prasowe