„Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 & 2 ” – wspólny projekt zespołów Babu Król & Smutne Piosenki – dziś premiera!

Już dziś ma swoją premierę wspólne, dwupłytowe wydawnictwo zespołów Babu Król & Smutne Piosenki. Album składa się z części pierwszej (vol. 1) prezentującej autorskie utwory oraz drugiej (vol. 2) z coverami polskich i zagranicznych piosenek z dansingową historią.

Materiał promowały dwa single: 

 „A gdyby tak pójść w tango”:

https://www.youtube.com/watch?v=O82vG0QHRKc

„Daj mi tę noc” (cover grupy Bolter):

https://www.youtube.com/watch?v=XI6sZWew89I

„Nowa Fala to wielki powrót, szeroki nurt, który ma porwać cały kraj; Polskiego Dansingu – wieloletniej tradycji, czy wręcz instytucji, typowej dla naszej szerokości geograficznej formy zabawy, która miała cały swój zestaw kulturowych artefaktów. W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem – i to nie tylko u starszych przedstawicieli nacji.” – mówi Paulina Frąckowiak (Smutne Piosenki)

A tak wypowiadają się o wspólnym projekcie oba zespoły:

„Autorska płyta dansingowa powstała wiosną 2018 roku dzięki współpracy Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury z Poznania, pań z gnieźnieńskiego Klubu Seniora Radość i lidera zespołu Pogodno, Jacka Szymkiewicza vel Budynia. Współpraca polegała na poszukiwaniu najbardziej romantycznych historii z lat młodości seniorek podczas warsztatów w ramach projektu OFF Opera. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności wszystkie opowieści, które usłyszeliśmy podczas wspólnych spotkań, dotyczyły tańca z nieznajomym i dansingu. Panie roztoczyły przed nami obraz tej zapomnianej już formy spotkań towarzyskich w strojach wieczorowych i przybliżyły cały kanon zachowań, kroków tanecznych i gatunków muzycznych, które teraz określa się mianem retro. Historie te, mocne, piękne i wzruszające, natychmiast zamieniły się w piosenki, a piosenki w materiał na płytę dansingową. Budyń zagrał go najpierw dla pań z Gniezna, a potem nagrał z poznańskim zespołem Smutne Piosenki.

Płyta z coverami powstała latem 2017 roku, będąc wynikiem cyklicznych koncertów z własną selekcją ulubionych piosenek sprzed lat na dziedzińcu poznańskiego Teatru Polskiego.  Zaproszenie wyszło od poznańskich animatorów kultury z klubu Dragon. Po dwumiesięcznej serii koncertów pod szyldem Aj lajk Szopen zespół wybrał z ponad trzydziestu przygotowanych coverów dziesięć, które zostały wydane na płycie „Nowa Fala Polskiego Dansingu.”

Płyta Babu Król & Smutne Piosenki „Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 & 2” jest do nabycia pod poniższym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,33901.htm