Niezwykły Benjamin Clementine po raz pierwszy na klubowym występie w Warszawie!

PASCAL PINON_C
Zapraszamy 19 grudnia do stołecznego Palladium na piękny przedświąteczny recital niesamowitego Brytyjczyka porównywanego do Leonarda Cohena czy Jacquesa Brela. Benjamin zaprezentuje piosenki z wielokrotnie nagradzanego albumu „At Least For Now” – jednego z najbardziej niesamowitych debiutów ostatnich lat.

To będzie niezwykłe zamknięcie koncertowego sezonu w Polsce, bo Benjamin to postać na jaką świat muzyki czekał od dawna. Od lat na muzycznej scenie nie było równie utalentowanego debiutanta – charyzmatycznego performera obdarzonego unikalnym głosem i pełną emocji ekspresją. Clemetine, czerpiący z jednej strony z piosenki francuskiej, ale też fascynujący się rockiem i Marią Callas, klasycznie wykształcony pianista to oryginał na miarę Leonarda Cohena czy nawet Billie Holiday. Urodzony w Londynie muzyk, jako 19 latek wyemigrował do Paryża, gdzie przez lata grywał w metrze oraz barach standardy Niny Simone, Cohena i Brela. Z czasem zdobył wielkie uznanie w paryskim środowisku, by po premierze albumu „At Least For Now”, podbić światowe sceny. Uhonorowany zarówno „francuskim Grammy” czyli nagrodą „Victoires de la Musique” jak i najbardziej prestiżowym brytyjskim wyróżnieniem „Mercury Award”, występuje w najwspanialszych salach koncertowych świata. Liczne grono oddanych fanów zdobył również w Polsce. W tym roku zagrał, transmitowany na antenie „Trójki”, kameralny koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wraz z Kwintetem Smyczkowym Polskiej Orkiestry Radiowej jako gość specjalny wykonał też piosenkę „London” podczas Gali Fryderyków.
Wreszcie nadarza się okazja, by niesamowitego artystę zobaczyć przy pianinie na scenie stołecznego Palladium!
Muzyka Benjamina Clementine przywołuje w pamięci tak wybitnych twórców jak Billie Holiday, Leonard Cohen, Nina Simone czy Nick Cave. Nieobce jest mu też dziedzictwo francuskiej piosenki – Edith Piaf, Jacquesa Brela czy Charlesa Aznavoura. Niezwykle szczery, obdarzony przejmującym głosem i literackim talentem, Benjamin stworzył nową muzyczną jakość czerpiąc z tradycji folku, bluesa, soulu i jazzu. Płyta „At Least For Now” to rodzaj jego muzycznej autobiografii, na granicy artystycznego ekshibicjonizmu. „Śpiewam to, co mówię, mówię to co czuję, czuję to co gram” – podsumowuje swoją twórczość artysta.
Szczególnej głębi i liryzmu jego melancholijne kompozycje nabierają w wykonaniach koncertowych. Benjamin to charyzmatyczny performer, przykuwający uwagę niezwykłą prezencją, wspaniałym głosem, unikalnym stylem gry na pianinie i emocjonalną ekspresją. Pierwszy polski klubowy recital niezwykłego twórcy będzie wspaniałym wprowadzeniem w świąteczny czas, celebracją piękna i szlachetności muzyki.

Bilety już dostępne za pośrednictwem Eventim.pl i Biletomat.pl oraz w salonach EMPiK, Mediamarkt, Saturn.

Benjamin Clementine – koncert
19 grudzień 2016. Warszawa, klub Palladium
bilety: I pula 120 pln (limitowana), II pula 140 pln

Wydarzenie FB


I Won’t Complain’ by Benjamin Clementine (Burberry Acoustic):Benjamin Clementine – London: Benjamin Clementine – Condolence: Benjamin Clementine – Nemesis: