SORRY BOYS zapowiadają album „ROMA”! (|||)

image004

„Roma”, trzeci studyjny album Sorry Boys, ukaże się 18 listopada. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

„Roma” przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. „Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu” – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu – „Vulcano”. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Fotografia okładkowa: Sonia Szóstak

Artwork: Mariusz Mrotek

 

 

Lista utworów:

 

  1. Lord
  2. Apollo

III. Roma

  1. Wracam
  2. Mojo
  3. Alleluia

VII. Miasto Chopina

VIII. Water

  1. Supernowa
  2. Ukołyszę
  3. Zwyczajne Cuda