Nie ma drugiego takiego jak on! Premiera albumu Michaela Bublé „Nobody But Me”

mb_cvr_45

21 października ukazała się nowa płyta czterokrotnego laureata Grammy, nazywanego współczesnym Frankiem Sinatrą, kanadyjskiego wokalisty Michaela Bublé. Wydawnictwo nosi tytuł „Nobody But Me” i ukazała się dziś, w piątek 21 października 2016 roku. Album oprócz tytułowej kompozycji promuje utwór „I Believe In You”.

Album Michael nagrywał w Los Angeles i Vancouver. Na płycie znalazły się trzy premierowe piosenki oraz zapierające dech interpretacje klasyków. Wśród nich: „My Baby Just Cares For Me”, „The Very Thought Of You”, „God Only Knows” Briana Wilsona i „I Wanna Be Around” Johnny’ego Mercera. Wśród gości na płycie pojawili się Meghan Trainor i Black Thought z The Roots. Współproducentami wydawnictwa są John Carlsson, Alan Chang i Jason „Spicy G” Goldman. Album ukaże się również w wersji deluxe wzbogaconej o trzy utwory.

– Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek tak dobrze bawił się podczas prac nad albumem. Szczególnie podobała mi się współpraca z moim zespołem, który rozumie, że chcę brzmieć najlepiej w karierze. Jestem bardzo dumny z nowych piosenek. Możliwość współprodukowania ich była dla mnie dodatkową przyjemnością – opowiada Michael Bublé.

Pierwszym singlem z albumu „Nobody But Me” była kompozycja tytułowa. Można ją sobie przypomnieć na tej stronie:

Potem poznaliśmy piosenkę „My Kind Of Girl”.

Poznaliśmy w sposób nietypowy. Standard, który przed laty nagrał jeden z największych idoli kanadyjskiego wokalisty, Frank Sinatra, Michael zaprezentował we fragmencie w obecności swojej wielkiej fanki, Lauren Lauwers, w chevrolecie zaparkowanym na parkingu przed studiami Warner Bros. Records, w Malibu, w Kalifornii. Nietypowe zdarzenie zaaranżował magazyn „Vogue”. Jego zapis można zobaczyć pod tym adresem:

Obecnie płytę „Nobody But Me” promuje kompozycja „I Believe In You”, której można posłuchać na tej stronie:

Utwór powstał w wyjątkowych okolicznościach: – Wygłupialiśmy się u mnie w domu, na fortepianie, i chyba mój gitarzysta Ryan Lerman pisał ten utwór ze mną. Alan Chang siedział przy fortepianie, a ja trzymałem w rękach pałeczki perkusyjne, którymi grałem na książce telefonicznej. Nagle zaczęliśmy grać tę zwrotkę i wszystko do siebie momentalnie pasowało – zdradza kulisy Michael. – Nad tekstami pracował ze mną Tom Jackson. Pamiętam, że siedziałem w samochodzie, w Los Angeles. Tom zadzwonił, kiedy akurat wracałem ze studia, i pyta: „Co sądzisz o takim bridge’u: »I know sometimes you feel like you were worthless, like all the love you get you don’t deserve it, sometimes I fell my faith is just a burden on you«”. Od razu wiedziałem, że to jest głębokie, potężne, sugestywne i po prostu piękne. Czasem, kiedy pisze się podobną piosenkę, nic nie przychodzi łatwo. Ale jeżeli wiesz, że coś jest w porządku i pasuje, tak po prostu jest. Czułem, że to jest piękne, że tego właśnie teraz potrzebuje świat. 

Album ukazuje się również w wersji deluxe wzbogaconej o trzy utwory.

Tracklista płyty:

  1. I Believe In You
  2. My Kind Of Girl
  3. Nobody But Me
  4. On An Evening In Roma (Sotter Celo De Roma)
  5. Today (Is Yesterday’s Tomorrow)
  6. The Very Thought Of You
  7. I Wanna Be Around
  8. Someday (feat. Meghan Trainor)
  9. My Baby Just Cares For Me
  10. God Only Knows