Wczasy prezentują nową EP „Program”

Duet Wczasy, znany z takich przebojów jak „Dzisiaj jeszcze tańczę”, „Jesteś najlepszy” czy „Tyle słów”, wraca z kolekcją czterech nowych utworów.
Wydana przez Thin Man Records EP „Program” to spontaniczne wydawnictwo, które powstało w zaledwie dwa miesiące. Duet stawia, jak zawsze, na szczery, emocjonalny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło zaprosili do współpracy Tomasza Popowskiego, którego gra na perkusji ożywia utwory „Chwila” i „Matka”.

„Program” to rozważania na temat świata, w którym człowiek został zaprogramowany do pełnienia z góry określonych ról społecznych. Zespół patrzy krytycznie na rzeczywistość i stawia pytanie: „Czemu nie możemy być sobą?”, próbując swoją muzyką i tekstami wyjść poza ramy Programu. Za miks i mastering płyty odpowiada Mateusz Danek, autorką zdjęcia okładkowego jest Nata Moszyńska.

EP w serwisach streamingowych:
https://e-muzyka.ffm.to/wczasyprogram

Wczasy – bio:

Wczasy to duet, który tworzą Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło. Spotkali się w Poznaniu i tam zaczęli razem grać. Brzmienie Wczasów opiera się obecnie na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synthpopu, a kompozycje przybierają zazwyczaj zwięzłe piosenkowe formy.

Wczasy zadebiutowały w 2017 dobrze przyjętą EPką „1000 problemów” (wyd. Placid Person Records), a w 2018 roku nakładem Thin Man Records ukazał się długogrający debiutancki album Wczasów zatytułowany „Zawody”. „Zawody” to słowo klucz – płyta opowiada o zawodnikach codzienności, ich marzeniach, obawach, uczuciach, stosunku do pracy zawodowej, o ich zawodach życiowych i miłosnych, a także o zawodach sportowych, w których się nie wygrywa. Wielką popularność zdobył promujący płytę utwór „Dzisiaj jeszcze tańczę”, który do dziś rozbrzmiewa w niedziele w domach osób szykujących się na poniedziałkowy powrót do pracy.

Po sukcesie debiutanckiego albumu, z którym Wczasy od 2018 roku zagrały 150 koncertów w Polsce i za granicą, pod koniec 2021 roku nadszedł czas na drugą płytę. „To wszystko kiedyś minie” (wyd. własne) to materiał bardziej zróżnicowany stylistycznie i brzmieniowo od debiutu. Post-punk miesza się tu z techno, zimna fala z shoegaze’em, a jednocześnie duet nie stroni od chwytliwych melodii.

Pod koniec 2023 roku Wczasy wróciły z nowymi utworami, które znalazły się się na EP-ce „Program” (wyd. Thin Man Records, premiera 12 stycznia 2024). To spontaniczne wydawnictwo, które powstało w zaledwie dwa miesiące. Duet stawia na szczery, emocjonalny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. „Program” to rozważania na temat świata, w którym człowiek został zaprogramowany do pełnienia z góry określonych ról społecznych. Zespół patrzy krytycznie na rzeczywistość i stawia pytanie „Czemu nie możemy być sobą?”, próbując swoją muzyką i tekstami wyjść poza ramy Programu.

Social media zespołu:
http://facebook.com/vvczasy | http://instagram.com/vvczasy
Strona wytwórni: http://thinman.pl
Facebook wytwórni: http://facebook.com/thinmanrecords