WODECKI TWIST / Letnie OCZAROWANIE rusza w Polskę!

13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa WODECKI TWIST / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. W dziewięciu największych polskich amfiteatrach wystąpią: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Tomasza Szymusia. Obecność takich artystów w połączeniu z największymi i najpiękniejszymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego w nowych, wspaniałych aranżacjach oczaruje każdą publiczność. Bilety już w sprzedaży na Eventim.pl. 

WODECKI TWIST / Oczarowanie:

13.07 OstródaAmfiteatr – Centrum Kultury w Ostródzie (Monika Borzym, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)

14.07 Płock, Amfiteatr – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Sławek Uniatowski)

28.07 OpoleAmfiteatr NCPP (Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Kayah, Alicja Majewska, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)

29.07 Kielce, Amfiteatr Kadzielnia (Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz)

1.08 SopotOpera Leśna (Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Kayah, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)

3.08 KoszalinAmfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego (Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)

4.08 SzczecinTeatr Letni im. Heleny Majdaniec (Kuba Badach, Monika Borzym, Kayah, Paulina Przybysz, Olga Szomańska)

6.08 ŚwinoujścieAmfiteatr Miejski im. Marka Grechuty (Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Paulina Przybysz, Olga Szomańska, Sławek Uniatowski)

19.08 ŻywiecAmfiteatr Pod Grojcem (Kuba Badach, Monika Borzym, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Olga Szomańska, Sławek Uniatowski)

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego o festiwalu WODECKI TWIST:

„Z bogatej twórczości, nietuzinkowego charakteru i wszelkich marzeń artystycznych Zbigniewa Wodeckiego festiwal czerpie to, co jest najważniejsze. Naszą inspiracją i największą siłą jest więc energia. Patrzymy na nią z różnych stron. Od 2018 roku rozpowszechniamy i popularyzujemy dokonania muzyczne Taty, idąc w kierunku, który sam obrał i jakiego sobie życzył. Misją festiwalu jest prezentowanie twórczości różnorodnej, bo wymykanie się granicom i utartym szlakom było jego znakiem rozpoznawczym” – mówi dyrektor artystyczna WODECKI TWIST Kasia Wodecka-Stubbs. Program wydarzenia obejmuje muzykę popularną, teatralną, filmową i oratoryjną, doceniając dokonania zarówno w dziedzinie kompozycji jak i wokalistyki. Sztuka to grunt, na którym nie ma sprawiedliwości. To mało wiedzieć, że mamy wielkie talenty. Dlatego chcemy młodych artystów doceniać i wspierać, by móc słuchać ich przez kolejne lata i podziwiać, jak się rozwijają. 

Festiwal określa zatem nie tylko twórczość samego Zbigniewa Wodeckiego, ale również działalność artystyczna jemu najbliższych – tych, którzy wciąż tworzą i tych, którzy odeszli. Dlatego spotykamy się z najlepszymi muzykami z Polski i ze świata, śmiało eksperymentujemy, bawimy się i cieszymy sztuką przez duże SZ. Popularną i niebanalną. Udowodnił nam, że to da się połączyć! 

Na trasę koncertową WODECKI TWIST / Oczarowanie zapraszają organizatorzy DM Agency, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz patroni medialni RMF Classic i Wyborcza. 

Bilety na WODECKI TWIST / Oczarowanie w sprzedaży na Eventim.pl.