Program 1 Polskiego Radia i radiowa Trójka na Festiwalu w Opolu.

Radiowa Jedynka przyzna nagrodę w kategorii „Premiery”, a Program Trzeci Polskiego Radia w kategorii „Debiuty” podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Laureaci zagrają koncerty w Polskim Radiu – laureat „Premier” w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana, a laureat „Debiutów” w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka – patroni medialni festiwalu, zapraszają na specjalne plenerowe audycje i relacje oraz do zdobywania zaproszeń na to muzyczne wydarzenie.

W dniach 9-11 czerwca odbędzie się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie wystąpi wielu znakomitych artystów, a podczas trwającego wydarzenia zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursów, m.in. w kategoriach „Debiuty” oraz „Premiery”. Gościem specjalnym podczas konkursowego koncertu „Premier” będzie Karolina Lizer – ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu, której koncert odbył się w czerwcu br. w radiowej Trójce. 

Podczas najważniejszego wydarzenia polskiej piosenki, radiowa Jedynka przyzna nagrodę w kategorii „Premiery” – laureat zagra koncert w Studiu  Polskiego Radia im. W. Szpilmana. Z kolei radiowa Trójka przyzna nagrodę w kategorii „Debiuty” –  laureat zagra koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Początek opolskiego konkursu, w piątek o godz. 22.30. 

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na specjalne audycje i relacje z opolskiego rynku oraz amfiteatru. Już w piątek, 9 czerwca o godz. 13.00 „Muzyczna Jedynka” oraz „Tu jest muzyka” (godz. 20.00-21.00) z amfiteatru. Na „Jedyne takie miejsce” dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia zaproszą w sobotę, 10 czerwca o godz. 9.00 – 12.00. Kolejna „Muzyczna Jedynka” tego samego dnia o godz. 14.00, a w godzinach 16.00-17.00 wyemitowana zostanie audycja specjalna. Od godz. 23.00 audycja plenerowa  „Tu jest muzyka”. 11 czerwca relacje z wydarzenia pojawią się w audycji „Czas pogody”(godz. 10.00) oraz w „Niedzieli z Jedynką” o godz. 12.00. Kolejne spotkania z Opolem w audycji specjalnej o godz. 14.00 i w „Muzycznym alfabecie Jedynki” (godz. 17.00). 

Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia poprowadzą „Zapraszamy na weekend”(godz. 10.00) i „Listę Przebojów Trójki”(godz. 19.00) z plenerowego studia na Rynku w Opolu. W sobotę „Lista Przebojów Trójki po Godzinach” (godz. 10.00), „Gra Gitara” (godz. 17.00-20.00) i „Departament Rytmu” (godz. 20.00). W niedzielę, 11 czerwca o opolskim wydarzeniu usłyszmy w audycji „Spotkania Trzeciego Stopnia” (godz. 12.00). 

Przez cały czas trwania Festiwalu na antenie radiowej Jedynki i Programu 3 Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych anten będzie można słuchać i śledzić na bieżąco wydarzenia z 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.