Wystartował pre-order winylowego wydania albumu „Astronomia poety. Baczyński”

Trzy lata po ukazaniu się wyróżnionej nagrodą Fryderyk płyty „Astronomia poety. Baczyński”, odbędzie się premiera winylowej wersji tego albumu. Mela Koteluk i Kwadrofonik wzbogacili nadchodzące wydawnictwo o wersję koncertową całkowicie nowej, dotąd nigdy nie publikowanej piosenki „Madrygał” na podstawie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego o tym samym tytule.
Ten sześciominutowy, rozbudowany utwór wyrósł z potrzeby dopełnienia całego albumu i podsumowania go. Aranżacja, pomimo minimalnego instrumentarium daje wrażenie wręcz symfonicznego brzmienia, w którym wyraziste słowa poety rozwijają się jak hymn. „Madrygał” zarejestrowano na żywo 8 listopada 2021 roku podczas koncertu w ICE Kraków.

Premiera winyla „Astronomia poety. Baczyński” już 21 lipca 2023.
Autorem projektu graficznego płyty jest Mariusz Mrotek.

Zobacz klip do piosenki „Astronomia”
Przypomnijmy, że album „Astronomia poety. Baczyński” ujrzał światło dzienne w 2020 roku i powstał w ramach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu były wspólnym dziełem Meli Koteluk i Bartka Wąsika z Kwadrofonika, który jest również autorem aranżacji. 
 
Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane –
 mówili wówczas artyści.
Zobacz klip do piosenki „Drzewa”
Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik będzie można posłuchać na żywo przy okazji koncertu w Poznaniu, 30 czerwca 2023, w ramach cyklu Na Falach (scena Malta).