Joji przedstawia wyczekiwany przez fanów na całym świecie nowy album „SMITHEREENS”

Joji powraca z nowym albumem „SMITHEREENS”. To pierwszy długogrający album Jojiego od czasu „Nectar” z 2020 roku.

W utworach o dawnej miłości takich jak „Glimpse of Us”„Die For You”, artysta prezentuje swój charakterystyczny, melancholijny, a zarazem mocny głos. Temu drugiemu utworowi towarzyszy wizualizacja wyreżyserowana przez kreatywne studio Actual Objects, a klip do niego w całości powstał ze stockowych materiałów.

Strona A albumu zwiastuje dojrzały kierunek brzmienia Jojiego poprzez pełne zadumy i kontemplacji ballady, którym towarzyszy bogata produkcja. Strona B, w dużej mierze wyprodukowana przez samego wokalistę, to przede wszystkim lo-fi i niestandardowe dźwięki, które nawiązują do jego eksperymentalnych początków.

Słuchaj albumu „SMITHEREENS” w wybranym serwisie
Od czasu premiery w czerwcu 2022, pierwszy singiel z albumu, czyli „Glimpse of Us”, trafił na 9. miejsce na liście Mediabase, stając się pierwszym radiowym przebojem w karierze Jojiego. Piosenka pokryła się platyną w USA, Australii i Kanadzie, gromadząc na całym świecie 784 miliony streamów oraz docierając na 8. pozycję Billboard Top 100. Piosenka pojawiła się również wysoko na listach Top Streaming Songs i Global 200 notowania Billboardu. „Glimpse of Us” otrzymało ponadto nominację do ARIA Awards (Piosenka roku), a wyreżyserowany przez Dana Streita teledysk zdobył UK Music Video Award w kategorii Najlepszy montaż„YUKON (INTERLUDE)”, kolejny singiel z płyty, odniósł podobny sukces. Szczególnych pochwał doczekał się przede wszystkim psychodeliczny i zadziwiający teledysk wyreżyserowany przez wizjonerski duet BRTHR.

Słuchaj najlepszych utworów Joji na jednej playliście