Dżem z orkiestrą symfoniczną Le Quattro Stagioni w Spodku

23 października 2022 roku w katowickim Spodku grupa Dżem zagra wyjątkowy koncert –  z udziałem orkiestry “Le Quattro Stagioni”.

„Absolutnie wyjątkowe i unikatowe wydarzenie. Niezwykłe aranżacje, doskonałe wykonanie, kultowe miejsce jakim jest katowicki Spodek oraz największe przeboje zespołu takie jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii, gwarantują niesamowity koncert” – mówią organizatorzy wydarzenia.
Organizatorem koncertu jest Wagart, a Współgospodarzem Wydarzenia Miasto Katowice. 

Dżem to legendarny zespół muzyczny wykonujący muzykę rockowo-bluesową z elementami folka, reggae i hard rocka. W ciągu 50 lat swojej obecności na muzycznej scenie i w świadomości trzech pokoleń odbiorców i fanów, zespół wydał ponad 30 płyt studyjnych i koncertowych, z których wiele uzyskało status złotych, platynowych i wielokrotnie platynowych.
Obecny skład zespołu to : Maciek Balcar, Janusz Borzucki, Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński.

Orkiestra “Le Quattro Stagioni” została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. Na scenie pojawi się 42 uzdolnionych muzyków w tym gościnnie artyści pochodzący z Ukrainy.
Przez dziesięć lat Orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo – operetkowym, rozrywkowym ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach.
W listopadzie 2014 r. Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała „Złotą Płytę” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”


Bilety na wydarzenie dostępne są na eBilet.pl
https://sklep.ebilet.pl/307933624521457668