MARIA PESZEK – premiera albumu AVE MARIA i i teledysku do utworu BARBARKA

Czwartym singlem promującym najnowszy album Marii Peszek jest utwór BARBARKA z gościnnym udziałem Oskara83 (PRO8L3M). W utworze zacytowane zostały fragmenty pieśni ,,Barka’’. Teledysk wyreżyserował Grajper.

Teledysk można zobaczyć tu: https://youtu.be/Kknk-wMQb5M

Maria Peszek po raz kolejny się nie pieści i mówi o tym wprost. Własny, boleśnie szczery, czasami wręcz radykalny przekaz uzupełnia hasłami znanymi z ulicznych demonstracji: Jestem wnuczką czarownicy, której nie udało się wam spalić„. W kolejnych kompozycjach porusza tematy, które łączy to samo zjawisko – zderzenie prostej, codziennej miłości z naszym krajem. Podaje bardzo ważne i aktualne treści w formie piosenek, które są… ładne. Po prostu. Można przy nich tańczyć. Można się przytulać. Jeżeli tak wygląda recepta Marii na dotarcie z wartościowym przekazem do świadomości słuchacza i widza to jest bardzo skuteczna.

Album AVE MARIA to płyta o miłości w trudnych czasach. W czasach, kiedy widzimy strach w oczach własnych rodziców i rezygnację w oczach własnych dzieci. Może chwilami zaboleć, ale w efekcie przynosi ukojenie, jak dobre lekarstwo, które musi być gorzkie. Maria Peszek mówi, że to prawdopodobnie najpiękniejszy album jaki nagrała. Trudno się z nią nie zgodzić.

Na płycie znajduje się 10 utworów, w tym także singlowe utwory VIRUNGA, AVE MARIA i J*BIĘ TO WSZYSTKO. Producentem muzycznym płyty i współkompozytorem wszystkich utworów jest Kamil Pater.

Tak, wiemy, że nie będzie łatwo, ale na pewno pięknie i mądrze. 

Tracklista :

AVE MARIA

JEBIĘ TO WSZYSTKO

VIRUNGA 

DZIKIE DZIECKO

SZAMBO WYBIŁO 

VIVA LA VULVA

LOVESONG

PUSTO

NIC O POLSCE

BARBARKA  feat. OSKAR83

Album do kupienia na stronie:  https://mystic.pl/Maria-Peszek-AVE-MARIA-ccms-pol-68.html