NOCNY KOCHANEK nadjeżdża „Nocnym Pociągiem”! Polska wersja kultowego hardrockowego numeru

„Nocny Pociąg”, czyli Kochankowa wersja słynnego „Nightrain” z polskim tekstem, to kolejna zapowiedź nowego albumu Nocnego Kochanka, „Stosunki Międzynarodowe”, który ukaże się już 24 września.
24 września 2021 ukaże się nowy album zespołu Nocny Kochanek „Stosunki Międzynarodowe”. Tym razem głównym zadaniem albumu jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów, oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

Czas na drugi singiel zapowiadający płytę. Po „Piorunie”, czyli Kochankowej odsłonie „Thunderstruck” AC/DC, nadjeżdża „Nocny Pociąg”,  polskojęzyczna wersja „Nightrain” Guns N’ Roses, znanego z legendarnego albumu„Appetite For Destruction” z 1987. Polski tekst oddaje znaczenie tekstu oryginalnego, ale z elementami typowo Kochankowego stylu i poczucia humoru. No to jazda!

Singiel Nocny Kochanek „Nocny pociąg” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/NocnyKochanekNocnyPociag
Trwa przedsprzedaż albumu „Stosunki Międzynarodowe”. Wszystkie płyty zakupione w preorderze będą z podpisami zespołu! Preorder dostępny na:
https://sklep.nocnykochanek.pl/produkt/nocny-kochanek-stosunki-miedzynarodowe-preorder/
Nocny Kochanek – bio:
Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha.  Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując  humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego zespołu Night Mistress.  Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce  „Kapitan Bomba: Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie.  Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu,  został z chłopakami na dłużej. W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. Dziś to stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych. Od dłuższego czasu znani z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami. Hasło „sold out”. pojawia się na ich plakatach już tak często, że często pojawiają się pytania, co to za support… Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych. Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową liczbę publiczności. 

11 stycznia 2019 odbyła się premiera trzeciego albumu grupy – „Randka w Ciemność”. Zespół wyruszył w trasę koncertową zatytułowaną „Trasa w Ciemność”, która zakończyła się w grudniu 2019 roku na warszawskim Torwarze w towarzystwie gości: Joanny Kołaczkowskiej, Tomasza Karolaka oraz Michała Wiśniewskiego. 

W październiku 2020 roku album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem w kategorii najlepszy album roku w kategorii metal. 

Miasto: Skarżysko-Kamienna, Warszawa

Członkowie zespołu:
Krzysiek Sokołowski – wokal 
Arkadiusz Majstrak – gitara
Artur Pochwała – bas
Robert „Kazon” Kazanowski – gitara
Artur Żurek – perkusja

Dyskografia:
2015.11.06 – „Hewi Metal” – >15 000 sprzedanych płyt – STATUS ZŁOTEJ PŁYTY
2017.01.13 – „Zdrajcy Metalu” >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY
2019.01.11 – „Randka w Ciemność” >15 000 sprzedanych płyt – STATUS ZŁOTEJ PŁYTY
2021.09.24 – „Stosunki Międzynarodowe”