SONIA „Iluzja”: Nowy singiel gwiazdy „Hotel Paradise”

Sonię Szklanowską poznaliśmy w II edycji telewizyjnego hitu „Hotel Paradise”, gdzie dotarła do finału. Teraz rozpoczyna swoją przygodę muzyczną. Najnowsza piosenka Soni zapowiada jej debiutancki album, planowany na wiosnę 2022.
Pierwsza piosenka Soni, „Oto raj”, odniosła wielki sukces. Utwór promujący emitowany na antenie TVN 7, trzeci sezon popularnego reality show „Hotel Paradise”, osiągnął blisko 3,5 miliona wyświetleń na kanale Youtube i ponad 500 tysięcy odsłuchań na serwisie Spotify.
 
Teraz przyszedł czas na produkcję, która w pełni pokaże Sonię jako artystkę oraz zaprezentuje muzyczny klimat, w którym czuje się ona najlepiej. Przez ostatnie miesiące wokalistka całkowicie poświęciła się muzyce, spędzając długie godziny w studiu nagraniowym, pracując nad własnym repertuarem. Los sprawił, że w tym czasie na jej drodze pojawili się Jeremi Sikorski Mikołaj Trybulec. Sonia od razu poczuła, że ta współpraca zaowocuje czymś wyjątkowym. I nie pomyliła się… To właśnie ci muzycy stoją za nowym singlem Soni, „Iluzja”. 

Ta piosenka opowiada historię z mojego życia, która zmieniła mnie na zawsze. To bardzo osobisty utwór, a jego najmniejszy nawet szczegół odzwierciedla mnie, Sonię – mówi Sonia Szklanowska. Proces powstawania był ciężki i długi, a to dlatego, że chciałam by pierwszy singiel był w pełni mój, w stu procentach był tożsamy nie tylko ze mną jako artystką, ale też jako człowiekiem. Każde słowo, każdy dźwięk wychodzi z mojego wnętrza i jest wiernym odbiciem moich doświadczeń i przeżyć. Gdy po wielu godzinach rozmów, analizowaniu muzycznych pomysłów, po raz pierwszy usłyszałam kompozycję w całości, miałam ciarki. Pomyślałam: to jest właśnie to, czego szukałam, ten utwór to cała JA. Jest idealny, by na początek mojej muzycznej drogi pokazać go światu. Włożyłam w niego całe swoje serce i wyśpiewałam cały swój ból. Mam takie marzenie, by każdy odbiorca tej piosenki odnalazł też w niej odrobinę siebie. Przecież każdy z nas doświadczył w życiu cierpienia po stracie bliskiej osoby. Chciałabym, aby ten numer dawał nadzieję w chwilach, kiedy życie nas nie rozpieszcza i nie potrafimy sobie radzić z ogromnym smutkiem i żalem.

Singiel Sonia „Iluzja” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/SoniaIluzja

Do piosenki powstał emocjonalny i klimatyczny teledysk. Za jego produkcję odpowiada firma Golden Media Polska,realizująca programu „Hotel Paradise”. Producentem jest Grzegorz Piekarski, a reżyserem Bartosz Łabęcki. To ten sam team, który stworzył wideoklip do utworu „Oto raj”. Wydawcą piosenki jest agencja muzyczna Going New. 

Szukając pomysłu na teledysk do piosenki „Iluzja”, skupiliśmy się na historii opowiedzianej przez Sonię. Nasze przeżycia, szczególnie te najbardziej bolesne, pozostawiają w nas trwałe ślady. Zostają z nami na zawsze. Podobnie jak tatuaże na naszym ciele. I właśnie tworzenie tatuażu oraz towarzyszący temu ból przywołują u Soni wspomnienia, które pojawiają się przed jej oczami, a widzowie mogą je poznać oglądając teledysk – tak  przedstawia wizję artystyczną wideoklipu jego producent, Grzegorz Piekarski.