WAVE PACKET, TRIBBS ORAZ RETRANSMISJA KONCERTU HONEYCOMB W „BĘDZIE GŁOŚNO!” W CZWÓRCE

HONEYCOMB W „BĘDZIE GŁOŚNO!” W CZWÓRCE

W piątek w audycji radiowej Czwórki „Będzie Głośno” zadebiutuje trójmiejski zespół Wave Packet. Gościem Damiana Sikorskiego będzie także Mikołaj Trybulec – znany jako producent muzyczny Tribbs. W drugiej godzinie audycji retransmisja koncertu duetu Honeycomb, wyróżnionego w trzeciej edycji konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno”. Początek muzycznego wieczoru w Czwórce 17 września o godz. 18.00.

5. odsłona konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” dobiegła końca. Laureatką została wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka – Weronika „Wrona” Jasiówka. Teraz przed artystką wydanie płyty nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, a Czwórka kontynuuje poszukiwanie debiutantów, którzy mają szansę zaistnieć na jej antenie.

– Tworzymy nową listę przebojów audycji „Będzie Głośno!”. Zespoły mogą zgłaszać się do audycji wypełniając formularz na stronie radiowej Czwórki. Tak zrobił zespół Wave Packet, który w piątek zadebiutuje w Czwórce ­– mówi Damian Sikorski, prowadzący audycję „Będzie Głośno”. Początek o godz. 18.00.

Wave Packet to zespół z Trójmiasta, który w obrębie znanych konwencji i struktur muzyki eksperymentuje z rytmem i harmonią, porusza poważne tematy, zostawia miejsce na improwizację, jednocześnie jednak stroniąc od przesadnej awangardy i pamiętając o bawieniu się muzyką. Te wszystkie elementy są słyszalne w każdym z utworów, które pomimo tego, różnią się od siebie.

Po godz. 19.00 gościem audycji będzie Mikołaj Trybulec – znany jako producent muzyczny Tribbs. Muzyk opowie o pracy producenta, kompozytora, podzieli się również swoimi doświadczeniami, podpowiadając debiutantom jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co zwrócić uwagę budując swoją karierę muzyczną.

Tribbs, mimo stawiania pierwszych kroków na polskim rynku, ma za sobą wiele międzynarodowych projektów. Jest współautorem utworów dla Olivera Heldensa, Duncana Laurence (zwycięzcy Eurowizji 2019) oraz wielu propozycji eurowizyjnych (Czechy 2019, Hiszpania 2020, Austria 2021). Pół roku temu wypuścił singiel „Whistle” z Laidback Lukiem – autorem wielkiego hitu „Show Me Love”. Niedawno również podjął współpracę z raperem Smolasty (razem z Francis, Pedro), a ich utwór „Duże oczy” osiągnął ponad 10 milionów odtworzeń na platformie YouTube.

Na zakończenie audycji „Będzie Głośno”, o godz. 19.30 pierwsza część retransmisji koncertu Honeycomb – dwuosobowego projektu ze Śląska tworzonego przez Zuzannę Kędzierską i Michała „Włødzimierza” Włodarczyka. Duet ten serwuje mieszankę muzyki elektronicznej połączoną z żywymi instrumentami i liryczną opowieścią. Tworzą w zaaranżowanym przez Michała domowym studiu. Zuzanna odpowiada za wokal, a Włødzimierz to producent, kompozytor i multiinstrumentalista, z kilkoma solowymi projektami na koncie. Pierwszy singiel Honeycomb pojawił się w sieci we wrześniu 2018, a już w grudniu zostali laureatami festiwalu Bass&Beat Festival we Wrocławiu. Latem 2019 roku wystąpili między innymi na Fest Festival czy Slot Art Festival. We wrześniu 2019 roku zostali wyróżnieni w trzeciej odsłonie konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”, ich piosenka „Lot balonem” znalazła się na składance Będzie Głośno.​ Retransmitowany koncert odbył się w grudniu 2019 roku.