Nocti i tradycje nocy świętojańskiej – premiera singla „Wianki”

NOCTI idzie jak burza – zespół bardzo regularnie publikuje nowe single, które zdobywają coraz więcej fanów poprzez popularność w serwisach streamingowych czy stacjach radiowych. Kolejny to „Wianki”. Data premiery jest nieprzypadkowa, bo jest nią wigilia świętojańska.

Oczywiście nie spodziewajcie się w tekście dosłowności, jego treść jest nieco bardziej zawiła i metaforyczna. Jak tłumaczy Michał Juszkiewicz, wokalista NOCTI: Jest to numer o facecie, który zmaga się z życiowymi problemami, jak każdy z nas. Kiedy nie wszystko w życiu wychodzi, kiedy nie wszystko jest takim jakim byśmy chcieli pojawiają się rozterki i o tym jest ta piosenka. A precyzyjniej mówiąc jest o tym jak nie poddać się takim problemom, o tym by nie załamywać się nawet, gdy sprawy wyglądają beznadziejnie bo zawsze gdzieś jest ukryty kwiat paproci, który może odmienić całe nasze życie. Warto szukać wytrwale mimo wiatru w oczy.

Do singla „WIANKI” powstał również teledysk:

Serwisy cyfrowe: https://ffm.to/NOCTIwianki 

Warto tu wspomnieć o sposobie tworzenia w NOCTI, bo, mimo że kilka wielkich zespołów w historii ją stosowało, nie jest już tak popularna, czyli wspólna praca nad szkicami wypracowanymi indywidualnie. Pytamy o to zespół: Mamy możliwość rejestrowania prób nagrywania instrumentów jeden po drugim także proces twórczy polega na tym, że pomysły pojawiają się w zaciszu domowym. Jeżeli kogoś odwiedzi Panna Wena przynosi zarys utworu czy nagrywa go w domu. Dalej zespół pracuje nad tym żeby wizję autora pomysłu spełnić.  Z tego wychodzi bardzo ciekawa finalna wersja w której każdy z naszej piątki ma swój udział. Nie bez znaczenia jest też osoba producenta naszych piosenek, który na te nasze pierwowzory nakłada swoje producenckie pomysły i w ten sposób finalizujemy i szlifujemy piosenki przed ich nagraniem w studio .

Wspomnianym producentem jest Bartek Mielczarek, znany ze współpracy m.in. z Brodką, Sorry Boys czy Dawidem Kwiatkowskim. 

Tak samo jest ze stylem ich grania, który, choć już charakterystyczny, to ciągle ewoluuje. Jesteśmy na tyle głodni tworzenia i otwarci na nowe trendy i nurty, że cały czas szukamy, cały czas dążymy do tego aby nasza muzyka sprawiała nam dużo satysfakcji a tą satysfakcję uzyskujemy właśnie wtedy, gdy odwiedzamy nowe brzmieniowe i aranżacyjne lądy.

Zespół w najbliższym czasie będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo. Zagrają w koncercie finałowym 15 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie  w dniu 28 sierpnia oraz na 3.edycji festiwalu ROCK & LOVE, który odbędzie się we wrześniu (17-18) w Krakowie. Inne terminy będą podawane na bieżąco, dlatego warto śledzić ich kanały na social media. Także dlatego, bo nowe utwory pojawią się dużo szybciej niż wam się wydaje…

FB https://www.facebook.com/zespolnocti

INSTAGRAM https://www.instagram.com/zespolnocti/

YT https://www.youtube.com/channel/UCIjijJ9-4OyhL0TpxkYbQ0g