ROCK-SERWIS ZAPRASZA NA KONCERT THE NEAL MORSE BAND W KRAKOWIE – 10.06.2022, Klub Studio

Z nieukrywaną radością ROCK-SERWIS zaprasza na koncert
THE NEAL MORSE BAND
10.06.2022, KRAKÓW, Klub STUDIO, godz. 20:00
Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie) oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl
CENY BILETÓW – stojące: 149,00zł / siedzące (balkon): 219,00zł

Ścieżka kariery Neala Morse’a jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, nagłych zmian i miłych niespodzianek – podobnie jak epickie kompozycje rocka progresywnego, z których stał się znany. Neal zachwyca swoją muzyczną płodnością, wyznaczając kamienie milowe zarówno w studiu, jak i w trasie z wieloma zespołami, których jest częścią.

Wszystko zaczęło się w połowie lat 90., kiedy założył zespół Spock’s Beard, którego debiut „The Light” okazał się niespodziewanym sukcesem. W ciągu następnych 7 lat Spock’s Beard wydał 6 docenionych przez krytyków albumów studyjnych i wiele wydawnictw na żywo, jednocześnie zdobywając rzeszę zagorzałych fanów w społeczności „prog rocka”.

W 2000 roku założył Transatlantic z Mike’iem Portnoyem, Petem Trewavasem i Roine Stolte’em. W ciągu niezwykle owocnych kilku wspólnych dni, stworzyli „SMPTe”, potężny progresywny album, który zachwycił krytyków i fanów. Wydany dwa lata później „Bridge Across Forever” umocnił ich pozycję na rynku.

Po wydaniu przez Spock’s Beard dwupłytowego koncepcyjnego albumu „Snow”, Morse zaszokował swoich zwolenników oświadczeniem, że rezygnuje z muzyki… bez wskazania, dokąd zmierza. Jednak nalegał, by koledzy z zespołu kontynuowali karierę bez niego. Tak też się stało.

Po chwili wytchnienia, Neal poczuł, że Bóg namawia go do ponownego zajęcia się komponowaniem i pisaniem tekstów. Tym razem jednak muzyka miała być pełna uduchowienia, miała stanowić wyznanie wiary. Od tej pory poza działalnością podstawową wydawał sporo albumów z chrześcijańskim rockiem.

Kontynuował współpacę z Transatlantic (albumy „Kaleidoscope” i koncertowy ” KaLIVEoscope”), działał w ramach innej super-grupy Flying Colors (w której grał obok Mike’a Portnoya, Steve’a Morse’a, Dave’a Larue i Casey McPhersona), by wreszcie założyć swój własny The Neal Morse Band.

Zespół The Neal Morse Band (obecnie NMB) powstał w 2012 roku, a w jego składzie znaleźli się: Mike Portnoy (perkusja, wokal), Randy George (bas), Bill Hubauer (instrumenty klawiszowe, wokal) i Eric Gillette (gitary, wokal). Pierwszy album zespołu, The Grand Experiment, pokazał zarówno świeżość, jak i dojrzałość, które zostały rozwinięte w 2016 roku na The Similitude Of A Dream i w 2019 roku w The Great Adventure.

W czerwcu 2021 NMB ogłosili wydanie długo oczekiwanego, czwartego albumu studyjnego „Innocence & Danger”, który ukaże się 27 sierpnia 2021 roku i w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, nie będzie koncept-albumem. To jak podkreśla Mike Portnoy zbiór niepowiązanych tematycznie piosenek. Zespół w ten sposób nawiązuje do swojego debiutu.
Nagrywanie materiału przebiegło bardzo sprawnie. Członkowie zespołu wzajemnie się inspirowali i współpracowali, by wydobyć z muzycznych pomysłów każdego z nich to, co najlepsze. Neal Morse zapewnił, że będzie to materiał różnorodny – „znajdziecie na albumie kilka epickich fragmentów, w tym jeden niemal półgodzinny i inny prawie dwudziestominutowy, w towarzystwie krótszych form, bliższych popowej, lżejszej estetyce, a także nagrania nieco cięższe, bardziej energetyczne czy też zawierające partie akustyczne.”

W ramach promocji nowego wydawnictwa zespół wyruszy na światowe tournee, w ramach którego zagra dwukrotnie w Polsce – 10.06.2022 w Krakowie i 11.06.2022 w Warszawie.

Neal Morse – vocals, keyboards and guitars
Mike Portnoy – drums, vocals
Randy George – bass
Bill Hubauer – keyboards, vocals
Eric Gillette – guitars, vocals.

WYBRANA DYSKOGRAFIA:
The Grand Experiment    2015
The Similitude Of A Dream 2016
The Similitude Of A Dream (Live In Tilburg 2017) 2018
The Great Adventure  2019
The Great Adventour: Live In Brno    2019
Innocence & Danger    2021

NMB W INTERNECIE: 
https://www.facebook.com/TheNealMorseBandOfficial/
www.instagram.com/thenealmorsebandofficial
www.twitter.com/nealmorseband1