Paula i Karol: nowy singiel i premiera płyty „Lifestrange”!

18 czerwca ukazał się nowy, piąty studyjny album zespołu Paula i Karol zatytułowany „Lifestrange”.  Tego samego dnia premierę miał singiel „Leave Me”.

Po ponad 10 latach wspólnej twórczości i pomimo dzielących ich 850 kilometrów autostrady rozciągającej się pomiędzy Hamburgiem a Warszawą, Paula i Karol wciąż wiedzą, jak pisać oraz komponować chwytający za serce, refleksyjny, wyrastający z głębokiej przyjaźni pop. Mieszkająca obecnie w Hamburgu Paula i warszawiak Karol koncertują z zespołem, który traktują jak rodzinę. Jak sami przyznają, łączy ich przyjaźń do grobowej deski. „Nawet jeśli życie trochę się pogmatwa, nie przestaniemy grać i tworzyć”.

„Lifestrange” – neologizm, którego basista Pauli i Karola używa do opisania wydarzeń dziejących się wbrew życiowym planom – trafnie oddaje nastroje towarzyszące zespołowi podczas nagrywania najnowszego albumu. Wszystkie utwory na płycie powstały przed wybuchem pandemii, w okresie społecznej i politycznej niepewności panującej zarówno w Polsce, jak i za jej granicami.

Utwory zebrane na płycie tworzą prawdopodobnie najbardziej eklektyczny zbiór uczuć i muzycznych gatunków w dotychczasowej twórczości zespołu, łącząc Americanę z psychodelicznym folkiem i dad rockiem z lat 70 ubiegłego wieku. 

Paula i Karol lubią porównywać swoje brzmienie do zespołów i twórców, których często słuchają, począwszy od chicagowskiej grupy Whitney, przez wczesny dorobek Hall & Oats, po Boba Dylana.  

Paula i Karol występowali na całym świecie, od Kijowa i Reykjaviku, przez Londyn i Nowy Jork, po Toronto i Austin.

Link do albumu: https://bit.ly/3tCC9cn

Lista utworów: 

1. Safe From Harm 

2. Stressed Out 

3. Leave Me 

4. Better News 

5. Memories 

6. Expectations 

7. Good Advice 

8. Good Old Days