NOWY SINGIEL CHŁOPCY KONTRA BASIA

Zespół  Chłopcy Kontra Basia prezentuje utwór „Czarny Roman”. Utwór pochodzi z wydanej w ubiegłym roku płyty „Mrówka Zombie”.

„Czarnego Romana” można posłuchać tutaj:

Chłopcy Kontra Basia o nowym singlu:

„Mrówka Zombie” to płyta, na której nie mogło zabraknąć opowieści o Czarnym Romanie, najbardziej elektryzującej postaci warszawskich ulic. Postanowiliśmy napisać piosenkę używając cytatów z jego fantastycznych i mrocznych wizji, które potraktowaliśmy tu zupełnie serio. Oto opowieść ku pamięci Jana Polkowskiego a.k.a. Czarnego Romana – pieśń o tykającej bombie, zbliżającym się meteorycie, arcy-mordercy wykopanym z grobu i miastach zrywających się z łańcucha. Klip nakręcił Kuba Radej i Grzegorz Grabowski, a w rolę Czarnego Romana wcielił się Andrzej Kłak. Użyliśmy fragmentów filmów dokumentujących monologi Czarnego Romana, zdjęcia zaś robiliśmy m.in w jego ulubionych miejscach w Warszawie – na ul. Chmielnej i pod Zamkiem Ujazdowskim”.

Album „Mrówka Zombie” jest inspirowany legendami miejskimi, teoriami spiskowymi i creepypastami.

Zespół tak mówi o nowej płycie:

Oto miasto, pod którym tyka bomba w rytmie walca. Grasują tu zwierzęco-ludzkie hybrydy, a diabeł wozi się nie tylko czarną wołgą, ale i żółtym polonezem. W mieście tym, mili kosmici postawią ci bańki, a Czarny Roman uraczy wróżbą. Wieczorami, po zgaszeniu lamp opowiada się tu historie o skamieniałej Zoi i inteligentnych grzybach przejmujących wolę. Ci, którzy boją się spać, odczytują do rana gwiezdne komunikaty. A ci, którzy się nie boją, śnią o niespełnionej miłości. Wybraniec po przebudzeniu się, odnajdzie portal do równoległego świata, w którym upragnione szczęście będzie płynąć jak niezmącony strumyczek”.

Chłopcy kontra Basia trudno jest zamknąć w muzycznym schemacie. To zespół, który splata ze sobą elementy korzeni i nowoczesnych jazzowych aranżacji. Wciąż wędrują w poszukiwaniu ludowych motywów i gawęd, ubierając je we współczesną stylistykę.
Od debiutanckiego albumu „Oj tak!” zespół przeszedł przemianę i wzbogacił swój skład osobowo–instrumentalny. Do grupy dołączyli Łukasz Korybalski (znany m.in. z zespołu Ani Dąbrowskiej) i Mateusz Modrzejewski (Majka Jeżowska, The Dumplings). 
Po czteroletniej przerwie grupa wraca z nową płytą, której motywem przewodnim są miejskie legendy. „Mrówka zombie” to zbiór opowieści niesamowitych i tajemniczych, z krajobrazem miasta w tle. Artyści o nowej płycie: Oto miasto, pod którym tyka bomba w rytmie walca. Grasują tu zwierzęco-ludzkie hybrydy, a diabeł wozi się nie tylko czarną wołgą, ale i żółtym polonezem. W mieście tym mili kosmici postawią ci bańki, a Czarny Roman uraczy wróżbą. Wieczorami, po zgaszeniu lamp opowiada się tu historie o skamieniałej Zoi i inteligentnych grzybach przejmujących wolę. Ci, którzy boją się spać, odczytują do rana gwiezdne komunikaty. A ci, którzy się nie boją, śnią o niespełnionej miłości. Wybraniec po przebudzeniu się, odnajdzie portal do równoległego świata, w którym upragnione szczęście będzie płynąć jak niezmącony strumyczek. Wraz z nowym materiałem, Chłopcy kontra Basia opuszczają uniwersum dawnej wsi i bajek i wchodzą w świat wymyślonego miasta. Wciąż jednak opowiadają o tym, co fascynowało ich od zawsze: o rzeczach tajemnych, magicznych, przedziwnych, strasznych i cudownych. Miejskie legendy, creepypasty, wieści o współczesnych cudach i teorie spiskowe – to one stanowią pole do twórczej zabawy na trzeciej płycie Chłopcy kontra Basia.


Lista utworów:

1. Zoja
2. Chupacabra
3. Efekt Mandeli
4. Latarnia
5. Karakurt pstry
6. Kosmiczny aerobik
7. Ula somnambula
8. Czarny Roman
9. Wołga
10. Mrówka zombie
11. Zwiezdoczka

Album można kupić pod tym linkiem:

https://bit.ly/CzłoKB

Wersja cyfrowa płyty „Mrówka Zombie”:

https://ffm.to/mrowkazombie