Dziewczęcy pop w najlepszym wydaniu – poznajcie Monique!

Monique wydała właśnie swój pierwszy singiel w barwach Warner Music Group zatytułowany „Friends„. Utworowi towarzyszy zainspirowany stylem lat 70. teledysk, który można obejrzeć na jej oficjalnym kanale na YouTube.

Kiedy w końcu przestajesz przytakiwać toksycznym ludziom, kiedy masz dość ich kłamstw i udawania, wtedy słuchasz „Friends„, budujesz pewność siebie i walczysz o swoje szczęście” – mówi wokalistka.

Friends” to dziewczyńska opowieść z charakterystyczną dla artystki figlarnością i energią. Monique napisała i wyprodukowała piosenkę z pomocą swojego chłopaka, sławnego litewskiego producenta, Plucando. Nad brzmieniem czuwał również fiński artysta, Ilon. Masteringiem zajął się światowej sławy realizator Henkka Niemistö (Ed Sheeran).

Ten utwór miał być eksperymentem – do wewnętrznego użytku. Obiecywałam sobie, że ta bardzo osobista historia nigdy nie ujrzy światła dziennego. Zrozumiałam jednak, że to jest właśnie prawdziwa Monique. To kierunek, w którym chcę podążać. Ten numer jest niesamowity” – wyjaśnia Monique.

Utrzymany w klimacie lat 70. klip wyreżyserował Simas Lindesis. „Przeglądając inne teledyski Monique, zrozumiałem, że tym razem potrzebuje czegoś innego, czegoś pełnego energii. Chciałem, żeby biegała, tańczyła, przebierała się. W ten sposób mogłem pokazać jej siłę i charakter” – powiedział Lindesis.

Premierze piosenki towarzyszy specjalny, telewizyjny występ Monique, który odbędzie się na dachu jednego z budynków na Starym Mieście w Wilnie, które w 1994 roku wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wydarzenie odbędzie się dziś, 4 czerwca.

Monique
Monika Pundziute (23 lata), lepiej znana jako Monique, już od pewnego czasu zwraca na siebie uwagę. Eksperymentując z różnymi gatunkami i wizerunkiem, szybko stała się jedną z topowych litewskich artystek.

W 2015 roku wygrała trzecią edycję litewskiego „X Factora”, a w 2017 zdobyła litewski odpowiednik Grammy – nagrodę M.A.M.A. w kategorii Artysta roku. W 2020 roku zajęła 2. miejsce w rywalizacji o reprezentowanie Litwy w konkursie Eurowizji.

Ponadto Monique przez 2 sezony była trenerką w programie „The Voice” i jest jedną z największych litewskich influencerek (183 tysiące followersów na Instagramie). Jej klipy na YouTube mają 75 milionów wyświetleń, a na Spotify zgromadziła 8,3 miliona streamów.

Obecnie Monique intensywnie pracuje nad trzecim studyjnym albumem.