MIN t zapowiada drugi solowy album. Nowy teledysk do utworu Głos (for Polish Women)

Wrocławska kompozytorka i wokalistka na co dzień mieszkająca w Berlinie – Martyna Kubicz znana jako MIN t –  wraca z nową muzyką w 2021 roku. Po akcji crowdfundingowej w serwisie Kickstarter zakończonej sukcesem – prace nad albumem znacząco nabrały tempa.  MIN t prezentuje społeczny teledysk, który obrazuje protest song o sytuacji kobiet w Polsce w związku z krytykowanym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. 

Minęły 3 lata od debiutanckiego „Assembalge”, czyli materiału, dzięki któremu poznaliśmy autorski neo-soul MIN t z bliska. To właśnie po tym albumie wydanym przez niezależną, wrocławską wytwórnię regime brigade – Martyna Kubicz pojawiła się w wielu podsumowaniach roku m.in. Onet Muzyka, Soundrive czy Gazety Magnetofonowej, a Gazeta Wyborcza wyróżniła ją w roli nowej nadziei polskiej muzyki obok Rosalie. i Poli Rise w plebiscycie Sanki, odpowiedniku brytyjskiego„BBC Sound Of…”. 

Po wielu koncertach na festiwalach w Polsce i zagranicą, MIN t wraca do studia by stworzyć płytę pt. „Shot to Pieces” we współpracy z Leo Abrahamsem,  światowej klasy muzykiem i producentem, nagrywającym między innymi z Jonem Hopkinsem, Wild Beasts, Goldfrapp czy Brianem Eno.

Efekt wspólnych sesji nagraniowych z Leo Abrahmsem możemy usłyszeć w znakomitych, wielowymiarowych brzmieniowo singlach pt. „Start Dancing” i „Rhythm Of Your Blues” utrzymanych w electro-popowej stylistyce i nawiązujących do współczesnego brzmienia R&B. Każdy z nich został też wzbogacony o teledysk; najnowsze wideo aut. Doroty Kwiatkowskiej, zostało stworzone wraz ze społecznością wspierającą Ogólnopolski Strajk Kobiet. MIN t nie jest obojętna na sytuację, w jakiej znalazły się kobiety mieszkające w Polsce, w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego, w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. 

W pozornie stonowanej, soulowej balladzie – rapuje i śpiewa o uczuciach i emocjach związanych z próbą ograniczania wolności obywatelskiej przez polski rząd. „Chcę dodać otuchy i siły wszystkim kobietom walczącym o swoje prawa. Mam nadzieję, że ta piosenka dotrze prosto do serc i pozwoli znaleźć nadzieję w tych niepewnych czasach” – dodaje artystka.