ANIA KARWAN wypuszcza przejmujący utwór i teledysk chwilę przed premierą płyty

Pierwszą zapowiedzią debiutanckiej płyty Ani Karwan był radiowy przebój „Głupcy”, który w zaledwie 5 miesięcy od premiery zyskał ponad 7 milionów odsłon na YouTube. Na drugi  singiel z wyczekiwanego albumu, który ukaże się już 15 lutego, artystka wybrała „Czarny Świt” – poruszającą balladę  i  jak  sama  mówi,  najtrudniejszy  utwór,  jaki  przyszło  jej  zaśpiewać.

„Czasem wiara i walka okazują się niewystarczające, by coś czego pragniesz trwało. Wtedy bardzo ciężko jest pogodzić się ze stratą i uniknąć obwiniania siebie. Nagrywając „Czarny Świt” targały mną bardzo silne emocje. Trudno było przez nie przebrnąć bez poruszenia najczulszych strun. Rozstanie z człowiekiem, którego kochasz nigdy nie jest łatwe. Nagranie tej piosenkito była prawdziwa walka, którą toczyłam przede wszystkim z samą sobą.”

Posłuchaj singla

Do piosenki powstał tzw. „master shot” – teledysk nakręcony w jednym ujęciu, w którym Ania odsłania najprawdziwsze emocje. Za jego reżyserię i realizację odpowiada jeden z najlepszych fotografów w Polsce – Marek Straszewski,  który jest też autorem sesji zdjęciowej do płyty Ani.

Ania Karwan długo czekała na wydanie swojego debiutanckiego albumu, ale jak twierdzi na dobre rzeczy warto poczekać. Nawiązała współpracę z 2trackrecords – młodą wytwórnią, założoną przez producenta Bogdana Kondrackiego (członka kultowej formacji Kobong oraz producenta płyt m.in.: Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej i Brodki) oraz Sławka Mroczka – właściciela Custom34 Studio.

Moje spotkanie z Bogdanem Kondrackim jest wielką nagrodą za 18 lat szukania siebie” – podkreśla Ania.
Według Bogdana „Ania jest prawdziwą divą. Jest nie tylko wrażliwa, hyper muzykalna  i bardzo kreatywna w studiu, ale jest też artystką świadomą, która potrafi zbudować piosenkę od początku do końca wywołując ciarki na plecach. Niewiele wokalistek w Polsce (i nie tylko) ma takie możliwości wokalne”.

Na płycie fani usłyszą kilkanaście bardzo osobistych i szczerych, muzycznych opowieści. Album Ania Karwan – „Ania Karwan”, ukaże się 15 lutego 2019. Następnie artystka ruszy w trasę koncertową, podczas której nie zabraknie też utworów, które na stałe wpisały się w repertuar Ani sprzed debiutu, m.in. brawurowego „Purple Rain”, którego wykonaniem wokalistka zasłynęła w VII edycji „The Voice of Poland”.