Piękna Bomsori zagra w Carnegie Hall!

Najsłynniejsza sala koncertowa na świecie, szczyt marzeń każdego artysty – Carnegie Hall…Występowały w niej gwiazdy światowej sceny muzycznej, jak np. Leonard Bernstein, Madonna, Céline Dion czy Barbra Streisand. Z Polaków m.in. – Ignacy Jan Paderewski, ale również: Violetta Villas, Polskie Słowiki czy Budka Suflera.

Po premierze pierwszego albumu koreańskiej skrzypaczki („Bomsori Kim & Warsaw Philharmonic”) przyszedł również czas na jej debiut w Carnegie Hall. Bomsori zagra nowojorski recital na skrzypcach już 28 listopada, a towarzyszył jej będzie pianista Drew Peterson.

„Nowy Jork… To dla mnie przede wszystkim Carnegie Hall. Magiczne miejsce. Zawsze, gdy tylko mam czas, kieruję tam swoje kroki. Znajduje się niedaleko mojej uczelni – Juilliard School przy Lincoln Center. Ale choć byłam tam wiele razy, dopiero w listopadzie spełnię swoje wielkie marzenie i zagram w Carnegie Hall koncert solowy”.
— Bomsori Kim

Przypomnijmy tylko, że Bomsori Kim to kandydatka na artystkę dyplomowaną Juilliard School oraz zwyciężczyni szóstej dorocznej nagrody Leo B. Ruiz Memorial Award. Jej debiutancki album w pierwszym tygodniu znalazł się na szczycie klasycznych list przebojów w Korei Południowej.

Muzyka to dla mnie język uniwersalny. Używam go, aby komunikować się z publicznością na całym świecie. Dlatego do programu mojego debiutanckiego albumu wybrałam dwa koncerty, które są bardzo od siebie różne, ale jednocześnie niezwykle istotne dla mnie.
— Bomsori Kim

Skrzypaczce towarzyszy na płycie Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka. W albumie znalazły się dwa koncerty – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza – prezentowane przez artystkę podczas pamiętnego XV Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego, gdy to publiczność na jej punkcie niemal oszalała. Melomanów urzekły wówczas precyzja i finezja brzmienia oraz wielka elegancja i wdzięk, które wyróżniały na tle innych uczestników Koreankę.

Zobacz jak powstawał album!

Po recitalu w Carnegie Hall Bomsori Kim zagra koncerty m.in. w Korei i w Gdańsku, zaś wiosną przyszłego roku m.in. w Hong Kongu oraz ponownie w Polsce.

Carnegie Hall została otwarta 5 maja 1891 r. podczas uroczystej inauguracji, w ramach której wykonano „Te Deum” Hectora Berlioza poprowadzone przez samego  Piotra Czajkowskiego. Od początku występowali w niej zatem najlepsi z najlepszych, a nowojorska publiczność przywykła do koncertów, które można określić mianem prawdziwych wydarzeń muzycznych.