Ted Nemeth wypuszcza Skowronki

Skowronki to kolejny singiel Ted Nemeth, który promuje drugie wydawnictwo łodzian pt. „CTRL C”. Utwór, który zamyka najnowszy krążek Tedów, został w całości zaaranżowany w studiu podczas nagrań. Jak zdradza Patryk Pietrzak – wokalista zespołu: „Postanowiliśmy tym razem, że nie będziemy przejmować się wykonaniem tego utworu „na żywo” i wybraliśmy się w podróż w rejony odległe od naszej dotychczasowej twórczości.”

 

Teledysk do Skowronek jest również nawiązaniem do pierwszego singla z CTRL C – „Wspólny Punkt”. Nieprzypadkowo widzimy elementy, które pojawiły się w pierwszym klipie zespołu m.in. tajemniczą dziewczynę, w której rolę wcieliła się Magdalena Celmer, czy bukiet żółtych kwiatów, który trzyma w swoich rękach.

 

Ważnym elementem twórczości Ted Nemeth są teksty. Również tytuł utworu pozostaje w sferze wieloznacznych interpretacji, które sprawiają, że każdy może sobie zostawić pole do własnej interpretacji. „Skowronki to utwór poświęcony wyjątkowemu miejscu, które sprzyja wyciszeniu i oderwaniu się od rzeczywistości. Tam właśnie powstał tekst, który traktuje o poczuciu zagubienia i przełomowym momencie w moim życiu, czyli wchodzeniu w dorosłość. Dorastanie oraz towarzyszące mu rozważania na temat tego, co jest w życiu najważniejsze, a co jest jedynie zbędnym dodatkiem – to wszystko co sprawia, że czujemy, że w końcu jesteśmy „na swoim”.” – komentuje wokalista Ted Nemeth.

 

Klip do utworu Ted Nemeth – “Skowronki”: