Teledysk Rubber Dots promuje kompilację festiwalu Audioriver

image002-10

Właśnie pojawił się klip promujący kompilację „Audioriver: 10 Years In Plock”, czyli pierwsze wydawnictwo płytowe jednego z najważniejszych polskich wydarzeń muzycznych. Obraz powstał do singla „Lead Singers Talk Too Much” duetu Rubber Dots i został w całości nakręcony w mieście, w którym festiwal jest organizowany.

 

„Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, gdy zobaczy, jak wygląda pierwszy teledysk w historii Audioriver” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Jesteśmy znani z energii i wielobarwności, a tymczasem klip jest monochromatyczny, dość mroczny i nie pokazuje żadnej imprezy. Zamiast jednak kręcić jakąś radosną reklamę, chcieliśmy stworzyć coś szczerego, prawdziwego i pokazującego Płock od strony dla większości naszej publiczności nieznanej. Stąd pomysł na minidokument o tamtejszych wioślarzach.”

Zobaczcie sami:

 

 

Teledysk Rubber Dots to dzień z życia Łukasza Lewandowskiego, Łukasza Krajewskiego, Damiana Plewińskiego i Adama Witczaka – członków Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. To reprezentanci Polski i utytułowani zawodnicy, którzy podobnie jak Audioriver, choć w innej dziedzinie, na co dzień promują swoje miasto. Za reżyserię i produkcję teledysku odpowiadają Mateusz Erdmann oraz Michał Więckowski.

 

„Lead Singers Talk To Much” to jedna z piętnastu produkcji przekazanych specjalnie na kompilację Audioriver i dostępnych wyłącznie na niej. „Skąd wybór akurat tego utworu na singel? Trudno w jednej produkcji pogodzić wszystkie twarze Audioriver. Na festiwalu słychać przecież wszystko od techno, przez drum & bass i electro, aż do popu. Utwór warszawskiego duetu łączy jednak w sobie wiele muzycznych światów i – co najważniejsze – oddaje klimat Audioriver. W dużym uproszczeniu: jest ambitny i trochę mroczny, a jednocześnie przecież chwytliwy i porywający. Lubimy myśleć, że właśnie taki jest nasz festiwal” – komentuje Napora.

 

 

Oprócz CD2 wypełnionego wyłącznie ekskluzywnymi produkcjami, na wydawnictwo składa się także pierwszy krążek z trzynastoma wcześniej wydanymi produkcjami, od takich artystów, jak Moderat, Underworld czy Rudimental. Album ukazał się 15 czerwca nakładem Warner Music Poland i jest dostępny m.in. w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz Empik.com.

 

LISTA UTWORÓW

CD1 PREVIOUSLY RELEASED

 1. Paul Kalkbrenner – The Palisades
 2. Röyksopp – What Else Is There (Trentemøller Remix)
 3. GusGus – Arabian Horse
 4. Pretty Lights – I Know The Truth
 5. Gesaffelstein – Pursuit
 6. Zombie Nation – Supercake 53
 7. Maribou State feat. Pedestrian – The Clown
 8. Submotion Orchestra – Bring Back The Wolf
 9. Mano Le Tough – Primative People (Tale Of Us Remix)
 10. Moderat – Seamonkey
 11. Underworld – Always Loved a Film
 12. Netsky – Memory Lane
 13. Rudimental feat. Emeli Sandé – Free

 

CD2 EXCLUSIVES

 1. Floex & Tom Hodge – Resurgence
 2. Rubber Dots – Lead Singers Talk Too Much
 3. Starkey feat. Brielle – Crashed
 4. Kalipo – Mäusemarch (niedostępny w wersji cyfrowej)
 5. DreamChach – Can’t Sleep
 6. XXANAXX – Sunglasses
 7. Rawski & iRobot feat. Novika – Push The Beat
 8. Thomas Langner – Obsession
 9. Mistabishi – Prime Mover, part one (Korg ES2)
 10. Nymfo – Odessa
 11. The Qemists – Requiem
 12. Jaguar Skills & Majestic – Wildstyle (niedostępny w wersji cyfrowej)
 13. Negativ – Stealth (Edit)
 14. Piotr Klejment – Codename 001-03 (Edit)
 15. Fairmont – Grains

 

Więcej na www.audioriver.pl oraz www.warnermusic.pl