Moonkite – nowa nadzieja polskiego rocka debiutuje.

– Jesteśmy tuż po sesji nagraniowej, płyta jest skończona, premiera na wiosnę – nie kryją zadowolenia muzycy śląskiego zespołu Moonkite. Zapraszamy do odsłuchu oficjalnego lyric video z debiutanckiego materiału!

Muzycy pracowali nad płytą w częstochowskim studiu „Radioaktywni”, pod okiem Adama Celińskiego, producenta nagrań takich wykonawców jak Zakopower, czy Janusz Radek. Zarejestrowali 12 kompozycji z polskimi oraz angielskimi tekstami.

Zwiastunem albumu są dwa teledyski umieszczone na portalu You Tube: „22nd” oraz „Blue” (jako official lyric video).

To urocze, przesycone baśniowym klimatem ballady, które powinny spodobać się zarówno fanom rocka progresywnego, jak i miłośnikom piosenek spod znaku Krainy Łagodności.    Pod koniec stycznia, Moonkite będzie pracował nad klipem do kolejnego singla z płyty.

Moonkite pochodzą ze Śląska, działają od 2014 roku. Ze swoją muzyką dotarli nawet do publiczności w Gruzji, gdzie wystąpili na festiwalu White Bridge. Zagrali także sporo klubowych koncertów w Polsce. Zespół szybko spotkał się z zainteresowaniem mediów. Wystąpił w programie „Dzień Dobry TVN”, pojawił się również na antenie Radia Eska.

Na żywo będzie można ich zobaczyć podczas wiosennej trasy koncertowej. Zespół odwiedzi m.in Kraków, Nowy Sącz, Łódź, Warszawę, Rybnik i Katowice. Szczegóły już wkrótce.

Moonkite to: Mariusz Pyka (śpiew), Wojciech Potrzebowski (gitara), Robert Zając (gitara), Oskar Ludziak (bas), Jakub Jantos (perkusja) oraz Jola Gacka (śpiew, skrzypce).

Strona oficjalna: www.moonkite.pl