Pola Rise w nowym klipie zabiera nas do swojego niezwykłego snu!

image001

„Behind” to  utwór, który już od pierwszych dźwięków zostaje w pamięci. Artyska przyzwyczaiła nas do bardzo oryginalnych stylizacji i wideoklipów. Tym razem nie mogło być inaczej!. Przewrotny teledysk, w którym Pola ucieka z żarłocznego świata i wybiera ten niedoskonały, ale bezpieczny. Mimo nieco odmiennej stylistyki utworu, pozostaje on spójny z debiutanckim wydawnictwem Poli Rise „The Power Of Coincidence”. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Pat Dudek, zdjęcia Arek Powałka.

„Każdy z nas czasami chce rzucić wszystko i zacząć od nowa. Przytłacza nas otaczająca rzeczywistość, ocenianie każdego naszego kroku, każdego błędu. Czasami trzeba zwyczajnie odpocząć i nabrać dystansu. „Behind” to utwór, który napisałam właśnie w takim momencie.”

         Wideo rozgrywa się równocześnie w dwóch przestrzeniach fabularnych – obie zostały potraktowane subiektywnym filtrem głównej bohaterki. Pierwsza przestrzeń to sterylny, konsumpcyjny świat, który tłamsi i poraża swoją „żarłocznością w białych rękawiczkach” – jawne wyobrażenie na temat osadzenia wrażliwej jednostki w kapitalistycznych i kołtuńskich realiach. Pola Rise jest w nim obecna tylko ciałem, szuka ucieczki do drugiego świata; ten z kolei jest eksplikacją jej własnych fantazji, symbolem niezależności. W teledysku została przedstawiona droga, którą należy przejść od tego co cudze, do tego co własne. To może być droga bardzo wyboista, a to, co własne, może wydawać się znacznie mniej komfortowe i mniej bezpieczne niż sterylność systemu, jednak pozorna sterylność zostaje tu na swój sposób zdemaskowana, a niebezpieczeństwa, którą wiążą się z niezależnością, powoli oswojone. Myślenie o życiu na własnych zasadach może zacząć się od zwykłego eskapizmu, nie należy rezygnować ze snucia fantazji – nawet jeśli wydają się być niebezpieczne, to one są pierwszym krokiem w drodze ku samorealizacji.

Pola Rise zadebiutowała w 2014 roku utworem „Did you Sleep last Night”, który wywołał spore zamieszanie wśród fanów muzyki elektronicznej. Teledysk do piosenki obejrzano ponad 200 tys. razy. Artystka została również doceniona poza granicami kraju. Jako jedyna polska artystka została zaproszona do Deezer Session – obok takich artystów jak Selah Sue czy Asaf Avidan, ale też znalazła się na składance z najlepszymi wykonami, amerykańskiego oddziału Balcony TV.

 

Utwór „Behind” dostępny również na Soundcloud oraz w serwisach stremingowych:

hyperurl.co/PolaRiseBehind