Zen z Egotrue w MaxFloLabie!

Album ZIMNE OGNIE Zena już wkrótce na MaxFloRecTV. Fot. Stanley Ipkiss Photography

Album ZIMNE OGNIE Zena już wkrótce na MaxFloRecTV. Fot. Stanley Ipkiss Photography

 

Na MaxFloRecTV trafił dziś (23.11) klip do utworu pt. „Kto” wrocławskiego rapera Zena. Tym samym artysta dołączył do grona tzw. rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab. To dla niego szansa na wydanie solowego krążka „na legalu” w MaxFlo. Reszta w Waszych rękach!

– To kolejny reprezentant nowego nurtu. Nie boi się melodii, często zaprasza gości do wykonywania elementów śpiewanych w swoich utworach. Stroni od auto-tune’a, ufając własnym umiejętnościom – mówi o Zenie Robert Boćwiński, koordynator inicjatywy MaxFloLab. – I tymi umiejętnościami właśnie nas ujął. A do tego autentycznością przekazu, doświadczeniem i determinacją – dodaje.

Choć Zen „płynie” wraz z nowoczesnym nurtem muzyki hip-hopowej, jego twórczość nie jest „agresywna”. Charakterystyczne jest dla niej spokojne tempo utworów i swego rodzaju wyrafinowanie. – Gość ewidentnie ma pomysł na siebie i swoją karierę – komentuje Boćwiński.

Za realizację powyższego wideo odpowiada Stanley Ipkiss Photography. Produkcją muzyczną utworu zajął się duet HVZX. Gościnnie w numerze pojawia się katowicki raper KID.

Singiel „Kto” jest już drugą po „Mało ważne” odsłoną pierwszego solowego albumu Zena. Krążek zatytułowany będzie „Zimne ognie” i trafi do odsłuchu na kanale MaxFloRecTV w ciągu najbliższych tygodni. – Nie będzie bzdurnych metafor i żadnych kompromisów. Przedstawię realtalk, w którym nie ma miejsca na dyskusje z otoczeniem. Tworząc tę płytę, zawiesiłem się w czasoprzestrzeni. Inspirowałem się własnymi reakcjami na stres, radość, złość czy poczucie odpowiedzialności za swoje czyny – zapowiada Zen. – Czuję, że krążę po rewirach, w kierunku których większość nawet boi się spojrzeć. Bo paradoksalnie najtrudniej jest żyć pośród faktów.

Przypomnijmy, że MaxFloLab to inicjatywa polegająca na promocji tych mniej znanych, a wyróżniających się spośród reszty artystów. Twórczość uczestników akcji, nazywanych „rekrutami hip-hopu”, poddawana jest ocenie odbiorców. Ci z raperów, którzy najbardziej spodobają się słuchaczom, podpisują kontrakt płytowy z MaxFloRec, czego żywym przykładem są: K2, Kleszcz i Bejf. Jak czytamy na MaxFlo.pl, akcja jest odpowiedzią na liczne nagrania demo, które nieustannie spływają do MaxFlo: „Nie chcemy, aby rokujący tudzież utalentowani rekruci zostali w podziemiu, a brak możliwości pokazania się szerszej publiczności spowodował wygaśnięcie ich zajawki”. Laboratorium MaxFlo wciąż otwarte jest dla nowych, godnych uwagi artystów – swoje nagrania należy wysyłać na demo@maxflo.pl. Szczegóły akcji w zakładce Lab na www.MaxFlo.pl.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Źródło: MaxFlo.pl, Robert Boćwiński

***

Zen (właśc. Wojciech Janicki) – polski raper, rocznik ’90, ur. w Tomaszowie Lubelskim, aktualnie zam. we Wrocławiu. Współtwórca hip-hopowej grupy Egotrue. Na koncie posiada 3 nagrane z tą formacją płyty, z których zdecydowanie najpopularniejszą jest wydana w 2014 r. „Definicja Ego”. Jest to legalny, debiutancki longplay Zena i Emesa, który znalazł się na 18. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (OLiS). Zen współpracował już m.in. z takimi artystami, jak: Mam Na Imię Aleksander, Tusz Na Rekach czy Jot. Od 2016 r. jest oficjalnym członkiem działającej przy MaxFloRec inicjatywy MaxFloLab.