Nowy film twórcy „Drive”z mroczną ścieżką dźwiękową Cliffa Martineza. „Neon Demon” Nicolasa Windinga Refna w kinach od 22 lipca 2016.

cliff martinez - Neon Demon cover

Niesamowita ilustracja muzyczna do kontrowersyjnego, najnowszego filmu Nicolasa Windinga Refna (m.in. „Drive”, „Pusher”). „Neon Demon” to psychologiczny thriller z Elle Fanning w roli głównej, który do kin trafi już w piątek 22 lipca. 
Film miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes, a polska premiera odbędzie się podczas oficjalnego otwarcia 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 2016 we Wrocławiu. 

 
Niemal w całości syntezatorowy podkład muzyczny do historii Jesse, która przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki, stworzył Cliff Martinez („Drive”), w przeszłości muzyk Red Hot Chili Peppers. Lekko nawiedzone, elektroniczne dźwięki wspaniale podkreślają opowieść o kobietach owładniętych obsesją cielesnego piękna, które zaczynają żerować na młodości i witalności postaci granej przez Fanning – wszystko w scenerii często spowitego ciemnością Los Angeles. W obrazie występują również między innymi Keanu Reeves oraz znana z serialu „Mad Men” Christina Hendricks. 

 
Oprócz ilustracji Martineza na soundtracku znajdziemy również utrzymany w stylu dark electro, znany z polskiego trailera filmu, utwór syna reżysera, Juliana Windinga, „The Demon Dance”. Dzieło wieńczy piosenka Sii „Waving Goodbye”, wyprodukowana przez Diplo. 

 
Soundtrack ukaże się na CD i 180-gramowym winylu w różnych kolorach.