Bezwstydna radość na płycie Roda Stewarta i Joolsa Hollanda. Wspaniałe „Swing Fever”

Sir Rod Stewart i Jools Holland wraz z Rhythm & Blues Orchestra wydali właśnie album „Swing Fever”. Składająca się z 13 piosenek płyta stanowi iskrzący hołd dla lat świetności big bandów.

Słuchaj „Swing Fever”
 
Brytyjscy artyści po raz pierwszy połączyli siły, by nagrać takie klejnoty, jak „Ain’t Misbehavin”, „Frankie And Johnny”, „Sentimental Journey” czy „Lullaby Of Broadway”, które zarejestrowali należącym do Joolsa studiu w Greenwich.
 
„Swing Fever” to owoc rozmów między Rodem i Joolsem, które rozpoczęły się w czasach pandemii. To również spełnienie marzeń Roda o stworzeniu albumu z piosenkami, które pod wieloma względami były rock’n’rollem swoich czasów.
 
Właśnie pakowałem się do wyjazdu na święta, gdy do mnie zadzwoniłeś. Nie rozmawialiśmy wcześniej zbyt długo. Pomyślałem „uwielbiam Roda, to takie ekscytujące”, a ty powiedziałeś „chcę nagrać płytę”. Byłem Twoim fanem od zawsze, a słuchając starej muzyki zdałem sobie sprawę, że lubimy wiele tych samych rzeczy – wspomina Jools Holland w rozmowie z Rodem Stewartem.
 
Materiał na płytę powstał podczas kilkunastu wspólnych sesji, gdzie intymność przestrzeni nagraniowej połączyła się z nieprzemijającą błyskotliwością klasycznych utworów, tworząc zaraźliwe piosenki, którym nie można się oprzeć i które brzmią, jak grane na żywo. Ponieważ tak właśnie było.
 
Rod Stewart jest jednym z  najpopularniejszych artystów, z ponad 250 milionami sprzedanych albumów na całym świecie. Jego charakterystyczny głos, styl i pisanie piosenek przekroczyły wszystkie gatunki muzyki popularnej – od rocka, folku, soulu, R&B, a nawet Great American Songbook – czyniąc go jedną z niewielu gwiazd, które cieszą się topowymi albumami w każdej dekadzie swojej kariery. Stewart zdobył niezliczone nagrody i wyróżnienia, w tym dwukrotnie był wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, był autorem bestsellerów „New York Timesa” i laureatem Grammy, a w 2016 roku oficjalnie stał się Sir Rodem Stewartem, zaraz po tym, jak został pasowany na rycerza w Pałacu Buckingham za zasługi dla muzyki i działalności charytatywnej.
 
Wśród jego największych hitów znajdują się „Gasoline Alley”, „Every Picture Tells a Story”, „Mandolin Wind”, „You Wear It Well”, „The Killing of Georgie”, „Tonight’s the Night”, „You’re In My Heart (The Final Acclaim)”, „Da Ya Think I’m Sexy?”, „Young Turks”, „Forever Young”, „Hot Legs”, „Infatuation”, niezapomniane „Maggie May” i wiele innych.
  
Ta muzyka ma ogromny wpływ na mnie i wszystkich, którym ją prezentuję. Sprawia, że ludzie zaczynają się ruszać – podsumowuje „Swing Fever” Jools. Muzyka wyraz wielu emocji, a radość jest jedną z ważniejszych. W tej muzyce możesz poczuć radość i ta radość jest bezwstydna.

Tracklista:

1. Lullaby of Broadway
2. Oh Marie
3. Sentimental Journey
4. Pennies from Heaven
5. Night Train
6. Love Is the Sweetest Thing
7. Them There Eyes
8. Good Rockin’ Tonight
9. Ain’t Misbehavin’
10. Frankie and Johnny
11. Walkin’ My Baby Back Home
12. Almost Like Being in Love
13. Tennessee Waltz