IKSY powołują na „Mistrzostwa Świata”!

IKSY powracają z nowym materiałem! Pierwszą odsłoną nadchodzącego albumu zespołu jest wyjątkowy singiel „Mistrzostwa Świata”, który nieprzypadkowo ma swoją premierę 23 lutego – w Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.
Sami piszą o sobie, że jedyną stałą w IKSACH jest zmienność. Potwierdzeniem tych słów będzie nadchodzący materiał grupy, który ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Niebanalny zespół balansujący między szeroko pojętą muzyką alternatywną a folkiem stawia na swoim najnowszym albumie odważny krok w stronę muzycznych eksperymentów, które ostatecznie ukształtowały zupełnie nową wrażliwość  zespołu. Artyści nie zrezygnowali ze swojego dotychczasowego DNA, lecz przyprawili go tajemniczą mieszanką nowych muzycznych rozwiązań.Pierwszą odsłoną nowych IKSÓW jest singiel „Mistrzostwa Świata”, który zespół darzy szczególnym sentymentem.„Mistrzostwa Świata” to słodko-gorzki utwór o przewrotnym wydźwięku, który opowiada o tym, w jaki sposób wpadanie w spiralę negatywnych myśli może wpłynąć na dalsze losy. Utwór w kontekście całego albumu pełni funkcję prologu. Wprowadza nas w świat bohaterki, która została powołana do życia po to, żeby w oryginalny sposób umieścić emocje płynące z moich obserwacji o sobie i o innych — opowiada Agata Duda, wokalistka IKSÓW.

Singiel w serwisach streamingowych:
https://e-muzyka.ffm.to/iksymistrzostwaswiata

Wydźwięk piosenki obrazuje animacja stworzona przez duet Piotra Tokarza i Rolanda Lukę, która jest zaledwie pierwszym rozdziałem muzyczno-wizualnej historii stworzonej przez IKSY.Teledysk: