Wielki powrót Blur! Nowy singiel „The Narcissist” już dostępny! 

Blur wraca z pierwszym od 8 lat albumem „The Ballad of Darren”. Składająca się z 10 utworów płyta ukaże się 21 lipca, a promujący ją singiel „The Narcissist” właśnie trafił do sieci.
 
Za produkcję materiału, który zarejestrowano w Studio 13 w Londynie, odpowiada James Ford. „The Ballad of Darren” to dziewiąte studyjne dzieło Blur i pierwsze od podbijającego listy sprzedaży „The Magic Whip” z 2015 roku. Okładkę płyty zdobi zdjęcie brytyjskiego fotografa Martina Parra
 
To płyta z kategorii wstrząsu wtórnego, refleksja i komentarz na temat tego, gdzie się teraz znajdujemy – wyjaśnia Damon Albarn.
 
Im starsi i bardziej wściekli jesteśmy, tym ważniejsze jest dla nas, by grać z właściwymi emocjami i intencjami. Riff czasem nie wystarcza – Graham Coxon.
 
Aby jakikolwiek wieloletni związek przetrwał, trzeba być się nawzajem zaskakiwać, a nam się to jakoś wciąż udaje – Alex James.
 
Wspólna praca nad muzyką była dla nas bardzo naturalna. Z każdą płytą odkrywamy coś nowego i rozwijamy się jako zespół. Nie bierzemy niczego za pewnik – Dave Rowntree.

Dzisiejsze niespodziewane ogłoszenie poprzedza serię majowych występów Blur w Wielkiej Brytanii, w tym w Colchester*, w hrabstwie Essex, gdzie wszystko się zaczęło. Latem kwartet ruszy w trasę po Europie, w ramach której zagra dwa wyprzedane koncerty na stadionie Wembley.

*Colchester to rodzinne miasto Damona Albarna, gitarzysty Grahama Coxona i perkusisty Dave’a Rowntree. Damon i Graham poznali się jako nastolatkowie w Stanway School. Graham później przedstawił Dave’a Damonowi i basiście Aleksowi Jamesowi. Debiutancka płyta grupy „Leisure” ukazała się w 1991 roku.

Posłuchaj „The Narcissist”
Lista utworów „The Ballad of Darren”:
The Ballad
St Charles Square
Barbaric
Russian Strings
The Everglades (For Leonard)
The Narcissist
Goodbye Albert
Far Away Island
Avalon
The Heights

Blur

Od premiery debiutanckiego albumu „Leisure” w 1991 roku, Blur zrewolucjonizował brzmienie brytyjskiej muzyki popularnej. Zespół umieścił sześć rzędu płyt na szczycie listy sprzedaży na Wyspach, „Parklife” (1994), „The Great Escape” (1995), „Blur” (1997), „13” (1999), „Think Tank” (2003) i „The Magic Whip” (2015), oraz wylansował serię hitów, które znalazły się w top 10 brytyjskiej listy przebojów, by wymienić tylko numery 1, czyli „Country House” i „Beetlebum”

Jeden z największych brytyjskich zespołów ostatnich trzech dekad, Blur, wydał osiem albumów studyjnych i zdobył dziesięć nagród NME Awards, sześć nagród Q Awards, pięć nagród BRIT Awards oraz nagrodę Ivor Novello Award. Grupa zagrała na żywo dla tysięcy oddanych fanów na całym świecie.

Najnowszy studyjny album Blur zatytułowany „The Ballad of Darren” ukaże się 21 lipca 2023 roku. Płyta dostępna będzie w wersji cyfrowej oraz różnych formatach CD i LP.