FOALS – dubowa wersja albumu „Life Is Yours” już dostępna! 

Foals potrafią zachwycić ożywczą innowacyjnością, zachowując jednocześnie swoją unikatową tożsamość głęboko zakorzenioną w  świeżym, ciepłym stylu -9/10  The Line of Best Fit.

Słuchaj „Life is Dub”

Radosny, hedonistyczny… Foals są na fali wznoszącej, więc dołączmy  4/5 – NME

„Life Is Yours” to brzmienie zespołu, który nie tyle wyłania się z mroku post-pandemii, co wskakuje na siodło  4/5 – DIY

Ta płyta została stworzona z myślą o naszym pierwszym, w pełni nieograniczonym lecie i kolejnych wakacjach  9/10 – The Clash

-Rozkręcający imprezy soundtrack do wspaniałego lata  4/5 – Rolling Stone UK

 Najlepsza płyta w ich karierze… pełna słonecznych, motorycznych parkietowych numerów w klimacie disco/house  The Guardian
 

Uwielbiany przez krytyków „Life Is Yours” dał początek nowemu żywiołowemu, imprezowemu brzmieniu Foals. Rozpalił letnie festiwale, w tym sceny takich imprez jak Glastonbury czy Latitude i sprawił, że zespół sprzedał 40 tysięcy biletów na 5 koncertów w Londynie. Teraz Foals odsłaniają kolejny wymiar albumu – jego dubową edycję „Life Is Dub”.

Co świetnie udokumentowano w serii „Collective Reworks”, muzyka Foals w naturalny sposób pasowała do remiksów niektórych z najbardziej znanych artystów ze świata electro, techno i house. Skoro jednak „Life Is Yours”wkracza odważnie na nowe terytorium, Foals przyjęli inne, ekscytujące podejście do reinterpretacji płyty z pomocą jednego z kluczowych producentów oryginalnego albumu, Dana Careya. Wziął on oryginalne mastery i stworzył serię dubów na żywo.

Praca nad „Life Is Dub” była świetną zabawą – przyznaje Dan CareyDo każdego utworu podchodziłem indywidualnie. Każdy kończyłem nim przechodziłem do kolejnego, co pozwoliło mi poczuć, jak płyta się rozwija. Przy każdej piosence najpierw decydowałem, czy zmniejszyć tempo do połowy czy zachować oryginalne. Zależało mi na mieszance dubowych brzmień i eksperymentalnych bangerów, więc przeplatałem te dwie opcje. Czasami dodawałem kroplę oleju grzybowego, aby zobaczyć, jak to wpłynie na materiał.

Przy zwolnionych kawałków, Carey dodawał nową perkusję i bas z ekstremalnymi ustawieniami equalizera, aby zmaksymalizować głębokie dubowe brzmienie. W szybszych numerach, programował nowy rytm wokół oryginalnych werbli.

Od pulsującego, ciężkiego basowego rytmu „2am” po ekspansywną i stale ewoluującą przeróbkę „Wild Green”, Carey pokazał album w zupełnie nowym świetle. W efekcie „Life Is Dub” jest zarówno technicznym triumfem, jak i całkowicie nowym projektem, innym od wszystkiego, co Foals wydali wcześniej.

Limitowana edycja „Life Is Dub” została wytłoczona na złotym 12-calowym winylu, a pięknie zaprojektowane okładka wyróżnia się złotą grafiką i napisami na czarnym tle.

Latem Foals gościć będą na koncertach i festiwalach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. 25 czerwca będzie można ich zobaczyć w warszawskiej Progresji.

Lista utworów:

1. 2am (Dan Carey dub)

2. Under The Radar (Dan Carey dub)

3. 2001 (Dan Carey dub)

4. Life Is Yours (Dan Carey dub)

5. The Sound (Dan Carey dub)

6. Flutter (Dan Carey dub)

7. Crest of a Wave (Dan Carey dub)

8. Wake Me Up (Dan Carey dub)

9. Looking High (Dan Carey dub)

10. Wild Green (Dan Carey dub)