Gorillaz przedstawia nowy singiel „Silent Running”

Świeżo po światowej trasie koncertowej, podczas której zagrali dla ponad 1,5 miliona zachwyconych fanóww 24 krajach, Gorillaz rozpoczynają 2023 rok wydaniem nowego utworu „Silent Running” feat. Adeleye Omotayo.

Zobacz na YT

Singiel „Silent Running” feat. Adeleye Omotayo zwiastuje nadchodzący studyjny album zespołu „Cracker Island”. To pierwsza piosenka, nad którą Gorillaz wraz z ośmiokrotnie nagrodzonym Grammy producentem, multiinstrumentalistą, autorem tekstów, niezrównanym Gregiem Kurstinem pracowali w jego studiu w Los Angeles w zeszłym roku.

Posłuchaj „Silent Running”

Podczas tych wczesnych sesji ukształtowało się oparte na syntezatorach brzmienie z lat 80., które ostatecznie nadało ton całemu albumowi. W „Silent Running” zaśpiewał wieloletni koncertowy współpracownik Gorillaz, Adeleye Omotayo.

To ten rodzaj hipnotyzującego, marzycielskiego stanu, w którym się znajdujesz, gdy po prostu podążasz za jakimś pociągiem myśli — powiedział o piosence Damon Albarn.

Czasami się gubię i kończę w złym miejscu, ale potem okazuje się, że właśnie tam miałem iść — dodał 2D.

Nowemu singlowi towarzyszy epicki teledysk wyreżyserowany przez współtwórcę Gorillaz, Jamiego Hewlettaoraz nominowanego do nagrody Emmy reżysera Fx Goby’ego z Nexus Studios. Premiera wkrótce, tymczasem pod tym adresem można obejrzeć zwiastun.

Nowy studyjny album Gorillaz zatytułowany „Cracker Island” ukaże się 24 lutego 2023 roku.

Posłuchaj najważniejszych utworów Gorillaz na jednej playliście