Miuosh i Natalia Kukulska „Korzenie i skrzydła”: Muzyczne emocje dla SOS Wioski Dziecięce

Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, wieloletnia ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, oraz raper, kompozytor i producent muzyczny Miuosh połączyli swoje dwa światy, by po raz pierwszy stworzyć dobroczynny duet.
Tak powstał utwór o sile i przebaczeniu, o nadziei i mocy, a także odwadze, która uskrzydla, by sięgać po swoje marzenia. 8 grudnia 2022 odbyła się oficjalna premiera piosenki pt. „Korzenie i skrzydła” – wzruszającego hymnu, który wspiera świąteczną zbiórkę Stowarzyszenia na rzecz opuszczonych i osieroconych dzieci.

…Usłysz, zobacz nasze SOS…” – to jeden z wersów, jakie słyszymy w utworze, z którego cały dochód z odtworzeń w serwisach streamingowych pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinne święta dla opuszczonych i osieroconych dzieci oraz zapewnić utrzymanie Rodzinom SOS.

Czas świąt to niestety dla wielu dzieci w Polsce wciąż okres awantur, strachu, przemocy i głodu. To również czas bolesnych wspomnień i skojarzeń, takich jak alkohol czy interwencje policji. W SOS Wioskach Dziecięcych opuszczone i osierocone dzieci odnajdują dom i opiekę. Dzięki codziennej trosce Rodziców SOS i wsparciu specjalistów odzyskują poczucie bezpieczeństwa i radość z dzieciństwa. Wiele z nich to właśnie tam ma okazję obchodzić pierwsze prawdziwe Święta pełne spokoju, miłości i zrozumienia.

– Tekst piosenki chwyta za serca i szalenie nas wzrusza. To wołanie o pomoc, które jest bliskie naszemu sercu. Wołanie w imieniu wszystkich dzieci, które potrzebują naszej miłości i wsparcia – komentuje Anna Choszcz-Sendrowska z SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Jak dodaje: Piosenka ma ogromny ładunek nadziei i mocy. Myślę, że pomoże wielu dzieciom odzyskać wiarę w swoje możliwości i poczucie własnej wartości.

Dla Natalii Kukulskiej i Miuosha to pierwszy wspólny projekt artystyczny. Oboje czują dumę i wzruszenie że utwór powstał właśnie dla SOS Wioski Dziecięce. W ten sposób zwracają uwagę na ogrom nieszczęść i dramatów, jakie spotykają opuszczone i osierocone dzieci w Polsce.

– Od samego początku czuliśmy, że ma to być utwór, który zostanie z nami na długo. Coś ponadczasowego i niedosłownego – mówi Natalia Kukulska.

– Każde dziecko z SOS Wiosek Dziecięcych ma własną niepowtarzalną historię, własny trud, ale też marzenia. Korzenie i skrzydła są tego odzwierciedleniem. Z jednej strony są pogodzeniem się z przeszłością, a z drugiej – odważnym spojrzeniem w dorosłe życie – komentuje Miuosh. – Myślę, że każdy z nas odnajdzie w tym utworze cząstkę siebie.

Każdy z nas może pomóc opuszczonym i osieroconym dzieciom spędzić ciepłe, rodzinne Święta. Każde odworzenie piosenki w serwisach streamingowych, takich jak YouTube, Tidal czy Spotify to realne wsparcie, gdyż całkowity dochód z odtworzeń jest przekazywany na rzecz potrzebujących Rodzin SOS. Od 14 grudnia piosenka będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych.

Kompozycja, tekst i produkcja to dzieło Miuosha i Natalii Kukulskiej. Za przygotowanie koncepcji kreatywnej i produkcję klipu odpowiada Bosko Films i reżyser Mateusz Znaniecki.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/miuoshkorzenieiskrzydla

Teledysk:
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce – jak pomócW Polsce prawie 73 tysięcy dzieci jest pozbawionych opieki rodzicielskiej – to równowartość miasta średniej wielkości. Niemal co czwarte z nich przebywa w pieczy instytucjonalnej, czekając na rodzinny dom. Z obserwacji ekspertów Stowarzyszenia wynika również, że liczba polskich dzieci, zgłaszanych do pieczy zastępczej w trybie zabezpieczenia, stale rośnie.- W 2022 roku otrzymaliśmy prawie 450 zgłoszeń o przyjęcie dzieci. Zazwyczaj towarzyszą temu ogromne emocje, czasami łzy i błaganie. Część zgłoszeń powtarzała się kilkakrotnie, co znaczy, że nie udaje się znaleźć wolnych miejsc w pieczy. W samym listopadzie poproszono nas o przyjęcie 50 dzieci w naszej SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju. W Kraśniku podobne zapytania napływają praktycznie co tydzień – komentuje Aleksandra Sikorska, Doradca ds. rodzinnej opieki zastępczej w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce.Do świątecznej pomocy można się także przyłączyć, przekazując darowiznę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia na nr konta 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683 lub na stronie www.dziecisos.org. Każda wpłata pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinne święta dla opuszczonych i osieroconych dzieci oraz zapewnić utrzymanie Rodzinom SOS w przyszłym roku.Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 38 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. W 2021 roku Stowarzyszenie pomogło 1815 potrzebującym dzieciom. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata.Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie rodzinom kompleksowego wsparcia, w tym pomocy psychologicznej i terapeutycznej. Stowarzyszenie pomaga również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie oraz dzieciom z ukraińskiej pieczy zastępczej.