Adam Lambert zapowiada album „High Drama”.

Nowy singiel „Ordinary World” już dostępny!

Nominowany do nagrody Grammy Adam Lambert, ogłasza nowy album „High Drama”. Płyta ukaże się 24 lutego w ramach nowego kontraktu wokalisty z Warner Music. Jednocześnie artysta podzielił się swoją poruszająca, klimatyczną wersją przeboju „Ordinary World” Duran Duran oraz pięknym coverem „Mad About The Boy” Noëla Cowarda. Drugi z utworów Adam zaprezentował już w ubiegłym miesiącu w programie BBC „Strictly Come Dancing”. Piosenka trafi do nadchodzącego filmu o Noëlu Cowardzie.

Adam ma niemałe doświadczenie w porywaniu tłumów własnymi interpretacjami piosenek innych artystów  —  od początków kariery w programie „American Idol”, poprzez występ w 2018 roku na Kennedy Centre Honours, gdzie doprowadził Cher do łez swoją delikatną balladową wariacją jej hitu „Believe” do roli obecnego frontmana Queen.

Lambert jest producentem wykonawczym nadchodzącego album. Nad brzmieniem materiału czuwali ponadto Tommy English (Kacy Musgraves, Carly Rae Jepsen), Andrew Wells (Halsey, OneRepublic), George MooreMark Crew. „High Drama” to różnorodna kolekcja obejmująca zarówno klasyki, jak „I Can’t Stand The Rain”Ann Peebles i „Holding Out For A Hero” Bonnie Tyler a także współczesne hity, jak „West Coast” Lany Del Rey czy „Getting Older” Billie Eilish, które Adam przerobił na glam-rockową modłę. Każdy z utworów bez wątpienia ukazuje niezrównany talent wokalny Lamberta.

Posłuchaj „Ordinary World”

„High Drama” otwiera kolejny rozdział w solowej karierze Adama Lamberta, oczywiście bazując na jego doskonale znanym zamiłowaniu do… HIGH DRAMA!

Lista utworów:

1. Holding Out for a Hero

2. Chandelier

3. Ordinary World

4. Getting Older

5. I Can’t Stand the Rain

6. West Coast

7. Do You Really Want to Hurt Me?

8. Sex on Fire

9. My Attic

10. I’m a Man

11. Mad About The Boy

Zobacz na YT

Adam LambertPo tym jak zdeklasował całą konkurencję w ósmym sezonie show „American Idol”, Adam Lambert poszedł za ciosem i wydał solowy album „For Your Entertainment”, który zawierał międzynarodowy hit „Whatya Want From Me”i przyniósł mu nominację do Grammy. Adam utrzymał dobrą passę drugą płytą „Trespassing”, która dotarła na 1. miejsce w USA i Kanadzie. Lambert był pierwszym otwarcie przyznającym się do bycia gejem artystą, który umieścił swoją płytę na szczycie notowań. Trzeci krążek gwiazdora „The Original High”, który wyprodukowali Max Martin and Shellback, zawierał hit „Ghost Town”.Czas pomiędzy wydaniem płyt pochłonęła trasa z Queen, gościnny udział w oscarowym filmie „Bohemian Rhapsody” czy przygoda z dubbingiem (Adam udzielał głosu w produkcjach „Playmobil: Film” i „Straszne mroczne historie”). W 2019 roku Adam wydał poprzedzający EP-kę „Velvet: Side A” singiel „Superpower”, który trafił do top 10 listy przebojów do pobrania w Wielkiej Brytanii i USA. Na początku 2020 roku Adam Lambert zainaugurował działalność „Feel Something Foundation” – organizacji non-profit wspierającej prawa społeczności LGBTQ+.  Natomiast na początku 2022 roku Adam dołączył do panelu sędziowskiego programu „Starstruck”prowadzonego przez Olly’ego Mursa, zasiadając w jury obok Beverley Knight, Sheridan Smith i Jason Manford. Show okazał się ogromnym sukcesem, a Adam powróci do sędziowskiego panelu w 2023 roku.W 2022 roku Adam dołączył do Queen na wyprzedaną europejską trasę koncertową, podczas której wystąpił na dziesięciu koncertach w londyńskiej O2 Arena. Obecnie Lambert pracuje nad własnym musicalem, który zawierał będzie oryginalne piosenki i gwiazdorską obsadę.
Sprawdź najważniejsze utwory Adama Lamberta na jednej playliście