Leszek Cichoński: Zawsze otwarty na gitarowe psoty

Imielin_Blues_plakat

Szósta edycja Imielin Blues Festival coraz bliżej. Jedną z gwiazd tegorocznej imprezy będzie znakomity gitarzysta i ceniony wykładowca Leszek Cichoński, który wystąpi na scenie Domu Kultury „Sokolnia” 22 listopada.

Cichoński połączy siły z muzykami zespołu HooDoo Band.
– Mamy już za sobą spory bagaż doświadczeń we wspólnym graniu. Przygotujemy specjalny program na ten koncert. Zagramy parę kompozycji z mojej ostatniej płyty, do tego coś z Hendrixa, B.B.Kinga. Na pewno pojawi się również utwór „Thanks Jimi”. Będzie ciekawie – zapewnia artysta.

Jeżeli gwiazdą imprezy jest wirtuoz gitary, a dyrektorem festiwalu inny mistrz tego instrumentu – Grzegorz Kapołka, to być może doczekamy się na scenie spontanicznego jamu.

– Zawsze jestem otwarty na gitarowe psoty – uśmiecha się Cichoński.

Twórca festiwalu „Thanks Jimi” i posiadacz gitarowego Rekordu Guinessa w jednoczesnym wykonaniu kultowego utworu „Hey Joe” nie ukrywa swojego sentymentu do Śląska.

– Można powiedzieć, że jestem wręcz „skażony” przez śląskie granie. W połowie lat osiemdziesiątych koncertowałem tutaj praktycznie co weekend. Współpracowałem także z wybitnymi śląskimi perkusistami: Jurkiem Piotrowskim i Andrzejem Ryszką. Zawsze chętnie tutaj wracam – podkreśla.

Tegoroczna Imielin Blues Festival rozpocznie się 21 listopada w samo południe występami młodych artystów z kręgu bluesa i rocka. Profesjonalne jury wyłoni trójkę laureatów konkursu. Gwiazdami sobotniego wieczoru będą Oberschlesien (który zaprezentuje się tym razem w akustycznym secie) oraz Roman „Pazur” Wojciechowski, znakomity interpretator utworów Czesława Niemena, wokalista zafascynowany rockową i bluesową klasyką z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Szerokiej publiczności przypomniał się niedawno w popularnym programie „Must Be The Music”, gdzie brawurowo zaśpiewał „All Right Now” Free.

Drugi dzień festiwalu to – oprócz koncertu Leszka Cichońskiego – również mini recitale laureatów konkursu.
Termin zgłaszania się zespołów i solistów do konkursu upływa 10 listopada. Na zwycięzcę konkursowej części festiwalu czeka trzy tysiące złotych.

Bieżące informacje na facebooku: www.facebook.com/imielinblues

Imielin Blues Festival
21-22 listopada
Dom Kultury Sokolnia
Imielin